Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
MAKALBANIA 1,315,710.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 375,050 2014-11-19 2014-11-19 45110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Shpenz. pritje percjellje , shkrese per sjellje me vonese, urdher.125dt16.09.2014 prog.29.09.2014 fat.158014 dt.30.09.2014 seria 158014
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 326,260 2014-08-05 2014-08-05 31910780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje percjellje urdher. 89 dt.03.06.2014 program dt.04.06.2014 fat.153661 dt.24.06.2014 seria 153661
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 355,000 2014-05-21 2014-05-22 21210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 sherbim pritje percjellje nga fondet e b.financimit urdher 41, 41/1 dt 6.3.14 ft 150041/1 dt 8.3.14 seri 150041/1 program dt 6.3.14
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 259,400 2013-12-31 2014-01-09 56410780012013 Unspecified 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje urdher 133 dt 11.11.13 progr 12.12.13 ft 15.11.13 ser 46632
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave