Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALPHABANK--ALBANIA 1,004,953.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 219,019 2014-07-14 2014-07-15 30210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit paga qershor 2014Viktoria F.b financim urdher.20.06.2014 nr.96 bordero qershor 2014 autorizim 11.07.2014 kontr.10.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 218,883 2014-06-13 2014-06-13 26010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit Paga maj 2014 urdher 17.03.2014 nr.45 autorizim dt.12.06.2014 bordero maj 2014 kont.10.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 218,838 2014-05-12 2014-05-13 17110780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page prill 2014 viktoria urdh 45 dt 17.3.14 kontr 10.2.14 autorizim 8.5.14 bordero prill 2014
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 348,213 2014-04-15 2014-04-15 13010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page viktoria sterjo shkurt mars 2014, urdher tit nr 45 dt 17.03.2014, autorizim 15.04.2014, liste pagese, kontrate date 10.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave