Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 513,800.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ENDRIT BROCA Tirane 308,000 2014-08-15 2014-08-18 34510780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 Blerje goma per dy automjete up.47 dt.03.06.2014 ft. oferte 03.06.2014 nr. ref.38588-06-03-2014 dt.03.06.2014 njof. fit.04.06.2014 fat19 dt.17.06.2014 fat.20 dt.17.06.2014 seria 000605,0000606 fh.44,45 dt.17.06.14
Ministria e Integrimit (3535) C L A S S I C Tirane 55,800 2014-08-05 2014-08-05 32310780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria e Integrimit nderrim rregullator mjeti UP.54 dt.11.06.14 ft. of.11.06.2014 nr ref.40687-06-11 dt.11.06.2014 njof. fit.12.06.14 fat.53 dt.23.07.2014 seria 11412182
Ministria e Integrimit (3535) C L A S S I C Tirane 150,000 2014-07-03 2014-07-04 28710780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria e Integrimit Pjese Nderrimi , up.26 dt.10.04.2014 ft. dt.10.04.2014 nr. ref. 24598-04-10 dt.10.04.2014 njof fit. 11.04.14 seria 11412496 fh.43 dt.29.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave