Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 173,000.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 20,000 2014-06-16 2014-06-17 26710780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 01.03.2014 fat 305,292,287,276 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-17 26510780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 12.03.2014 fat 274,306,309 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-16 26410780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 12.03.2014 fat 275,271,272 dt 28.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-16 26610780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 01.03.2014 fat 302,303 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 50,000 2014-05-13 2014-05-14 18410780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime publikimi ft 160,191 dt 5.3.14, 15.3.14 seri 13819023, 13819054 kontrata dt 28.2.14, 13.3.14
Ministria e Integrimit (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 18,000 2014-05-13 2014-05-14 18310780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime publikimi ft 104,172 dt 17.2.14, 14.4.14 seri 13602519, 13602591 kontrata 78,115 dt 14.2.14, 21.3.14
Ministria e Integrimit (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 30,000 2014-04-04 2014-04-04 11210780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 publikim ne shtyp ft 129,144 dt1.3.14; 17.3.14 seri 13602544, 13602560 kontr. 88, 503/7 dt 1.3.14
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-04-04 2014-04-04 11710780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 publikim ne shtyp ft 101,103 dt 17.3.14 seri 14319651, 14319653 shk.337/7, 2113/11 dt 17.2.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave