Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
POSTASHQIPTARESH.A 907,806.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,814 2014-12-09 2014-12-10 32910730012014 Posta dhe sherbimi korrier KQZ Sherbim postar shtator , tetor nentor fat.12596318 dt.26.09.2014 fat.12587593 dt.26.10.2014 fat.16482871 dt.26.11.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 436,176 2014-12-03 2014-12-04 31210730012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KQZ Abonim shtyp dite pagese e kthyer me m-k dhe e perseritur fat.442,443 seria 02137293 dt.20.01.2014 fat.443 seria 02137294 dt.20.01.2014 permb. fat.03.12.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 436,176 2014-11-18 2014-11-19 29510730012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KQZ Abonim shtyp dite kont.20/1 dt.20.01.2014 fat.442 seria 02137293 dt.20.01.2014 dhe 443 seria 02137294 dt.20.01.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 18,288 2014-08-26 2014-08-26 21210730012014 Posta dhe sherbimi korrier KQZ Posta mars-Korrik fat.11519821 dt.26.03.14fat.11519684 dt.26.04.14 fat.11510602 dt.26.06.14 fat.12590718 dt.26.07.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,352 2014-03-19 2014-03-19 7210730012014 Posta dhe sherbimi korrier KQZ Pag Posta fat 11512989,11522319,08743024
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave