Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
DREJT.PERGJ.ESHERB.TRANS.RRUG. 146,939.00 9 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 18,728 2014-12-29 2014-12-30 35810730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Taksa makine TR 0360H shk.546/1 dt.23.04.14 autorizim 584 dt.24.04.14 fat.118708312 dt.24.12.14
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 17,168 2014-12-04 2014-12-05 31810730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Takse makine TR 0360H shkr.546/1 dt.23.04.2014 fat.118506382 dt.03.12.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 30,406 2014-10-28 2014-10-29 27210730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Taksa makine per vitin 2014 TR0359H dhe TR0494F shkr.546/1 dt.23.04.2014 fat.118506382 dt.14.10.2014 fat.118506388 dt.14.10.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 28,319 2014-10-03 2014-10-03 24910730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ taksa makine per vitin 2013 shkr.546/1 dt.23.04.2014 fat.118407245 dt.02.09.2014 fat.nr.118407259 dt.02.09.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 26,232 2014-07-31 2014-07-31 19210730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Takse makine shkresa nr.546/1 dt.23.04.2014 fat.118315888 dt.24.07.2014 fat.118315985 dt.24.07.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,995 2014-07-21 2014-07-22 18810730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ taksa makine 2014 shkr.546/1 dt.23.04.2014 fat.118281908 dt.10.07.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,195 2014-07-08 2014-07-09 17610730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Taksa makine per vitin 2013 shkr. 546/1 dt.23.04.2014 fat.118252536 dt.27.06.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,396 2014-06-20 2014-06-23 16110730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ takse makine per automjetet shkrese 546/1 dt 23.04.2014 fat 118230448 dt 17.06.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,500 2014-05-26 2014-05-27 14610730012014 Shpenzime te tjera transporti KQZ Tarife kontrolli fizik per automjetet shkrese 546/1 dt 23.04.2014 fat 112174496 dt 12.05.2014 ,112174637,112174734
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave