Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,774,340.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,428,805 2014-06-24 2014-06-24 167110730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Page ne zbatim vendim gjykate per Shtjefen Zyla detyrime te prapambetura , urdher dt.20.06.2014 vendim gjykate nr.1521 dt.27.06.2011 bordero dt.20.06.2014 shkrese bashkengjitur per informac. shlyerje detyrimi nr.878 dt.20.06.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 591,403 2014-06-20 2014-06-20 16910730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Paga ne zbatim te vendimit te gjykates detyrime te prapambetura urdher nr.57 dt20.06.2014 vendimi i gjykates nr.59 dt.24.09.2013 bordero dt.20.06.2014 per Petrit Gjokuta
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) PARTIA KONSERVATORE SHQIPTARE Tirane 439,920 2014-06-20 2014-06-20 16810730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Egzekutim vendim gjyqi detyrime te prapambetura , vendimi i gjykates nr 25 dt.22.09.2002
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 50,000 2014-04-04 2014-04-04 9310730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Ekzek vend gjyqi urdh 26 dt 03.05.2012
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 107,106 2014-04-04 2014-04-04 9110730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Ekzek vend gjyqi urdh 185 dt 08.10.2013 urdh 10 dt 07.02.2014 bordero
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 107,106 2014-03-19 2014-03-19 6710730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Pag vend gjyqi urdh 185 dt 08.10.2013 urdh 10 dt 07.02.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 50,000 2014-03-19 2014-03-19 6910730012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KQZ Pag vend gjyqi urdh 26 dt 03.05.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave