Transaksion Thesari 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 170,640.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 112,080 2014-07-21 2014-07-22 18410730012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KQZ sherbim mirembajtje automjeti , up. 28 dt.10.06.14 ft. of.10.06.2014 njof. fit.25.06.2014 fat.290 seria 14006647 dt.18.06.2014 up.nr.30 dt.01.07.2014 ft. of.01.07.2014 njof. fit.15.07.20140fat.334 seria 14006692 dt.08.07.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 28,560 2014-07-21 2014-07-22 18510730012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KQZ sherbim mirembajtje automjeti up.nr.23 dt.16.05.2014 ft. of. 16.05.2014 njof. fit., fat.8 seria 11273381 dt.02.06.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 30,000 2014-07-21 2014-07-22 18710730012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KQZ sherbim mirembajtje pv. dt.29.06.2014 pv.4 dt.02.07.2014 fat.326 seria 14006684 dt.01.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave