Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 73,164,432.00 60 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,064,039 2014-12-29 2014-12-30 85310170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje konvertim valute (7.538 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/2 paga AU ankara, r mehmeti
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85510170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje konvertim valute (8538eur*140.3lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/4 paga AU gjermani, a demollari
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 117,894 2014-12-24 2014-12-29 82310170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje page listpagese nentor 2014 urdher 1641 dt 24.10.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,033,356 2014-12-19 2014-12-23 80510170012014 Paga baze 600-601 Minis.Mbrojtje sig shoq e shendet +suplem rep 6604, nentor 2014, liste pagese per rep nipt K51723032G47D01Q rep 4443
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 197,084 2014-12-19 2014-12-23 80410170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page rep 6604, nentor 2014, liste pagese per rep nipt K51723032G47D02O/rep 4443
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 32,500 2014-12-15 2014-12-17 76910170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga tetor 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-12-02 2014-12-02 70610170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TDR GROUP Tirane 23,443 2014-12-02 2014-12-02 70810170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page l.manaj urdher venie sekuestro 1895 dt 17.9.14 lajmerim 1714 dt 26.8.14, vendim 1462 dt 1.4.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 32,500 2014-12-02 2014-12-02 70710170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga nentort 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,776,693 2014-12-01 2014-12-01 70410170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,plan 343/fakt 311
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,074,558 2014-12-01 2014-12-01 71010170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,nr.punonj. plan343 fakt 22
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,712 2014-12-01 2014-12-01 71110170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014, np 343/2
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 122,235 2014-11-18 2014-11-19 66910170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page rep 6604, tetor 2014, liste pagese per rep nipt k51723032g/rep 4443
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 719,805 2014-11-18 2014-11-18 66910170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje sig shoq e shendet +suplem rep 6604, tetor 2014, liste pagese per rep nipt k51723032g/rep 4443
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,801,186 2014-11-12 2014-11-13 66510170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,M bruksel shkresa 12 dt 12.11.14 70000eu*139.8lek v.avdiaj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,144,536 2014-11-11 2014-11-12 66410170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU SHBA shkresa 11 dt 11.11.14 28000$*112lek e.bala
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 165,384 2014-11-07 2014-11-10 63510170012014 Paga baze 602-Minis.Mbrojtje telefon,kodi 54624810,ft 1212264723 dt 1.10.14, kodi 54624834 ft 1212264806 /1.10.14 kodi 54624811 ft 1212264731 dt 1.10.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-11-05 2014-11-06 62210170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje ndalese paga permbarimi, E.Milori, shkresa 595 dt 13.5.14, liste pagese shtator 2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 699 2014-11-05 2014-11-05 64010170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje sig.shoq. 9.5% diference gusht 2013, shkrese 4375/1 dt 31.10.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,155 2014-11-05 2014-11-05 64110170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page diference janar 2012,mars 2013, gusht 2013, shkrese 4375/1 dt 31.10.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 595,941 2014-11-04 2014-11-04 63610170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,plan 343/fakt 11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 411,259 2014-11-04 2014-11-04 63710170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,np 343/8
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,814,800 2014-10-22 2014-10-22 60710170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU turqi shkresa 20/18 dt 20.10.14 13000eu*139.6lek r.mehmeti
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,972,966 2014-10-21 2014-10-21 60110170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU tampa shkresa 20/16 dt 20.10.14 18000eu*139.6lek f.maksuti
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 425,700 2014-10-21 2014-10-21 59810170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU kroaci shkresa 20/13 dt 20.10.14 3000eu*139.6lek i.nocka
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,542,536 2014-10-21 2014-10-21 5930170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU stamboll shkresa 20/08 dt 20.10.14 11000eu*139.6lek h.kola
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,263,300 2014-10-21 2014-10-21 5890170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU austri shkresa 20/04 dt 20.10.14 9000eu*139.6lek d.prenga
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 844,500 2014-10-21 2014-10-21 59510170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU izmir shkresa 20/10 dt 20.10.14 6000eu*139.6lek a.xhafa
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,520,713 2014-10-21 2014-10-21 5960170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU napoli shkresa 20/11 dt 20.10.14 18000eu*139.6lek f.neziraj
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 604,807 2014-10-21 2014-10-21 60010170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU sarajeve shkresa 20/15 dt 20.10.14 4283eu*139.6lek k.jano
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-10-08 2014-10-09 54810170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci shtator 14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,395,976 2014-10-01 2014-10-01 54210170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat shtator 2014,plan 343/fakt 312
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TDR GROUP Tirane 70,329 2014-09-30 2014-10-01 54110170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page l.mana urdher venie sekuestro 1895 dt 17.9.14 lajmerim 1714 dt 26.8.14, vendim 1462 dt 1.4.14
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 189,238 2014-09-30 2014-09-30 51110170012014 Paga baze 602-Minis.Mbrojtje telefon fat 1.09.2014 kodi 54624810,54624811, 110076560, 54624834, 110035336
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,000 2014-09-30 2014-09-30 54010170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page i.hysenaj shkrese 264-13 nr 16364 dt 1.8.14 list pagese gusht 2014
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 707,900 2014-09-18 2014-09-19 51410170012014 Paga baze 60,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator-tetor 2014,PU Seebrig larisa greqi shkresa 18 dt 18.9.14 5000eu*140.2lek
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 427,500 2014-09-18 2014-09-19 51210170012014 Paga baze 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,PU gjermani shkresa 18/1 dt 18.9.14 3000eu*140.2lek
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-09-15 2014-09-16 49510170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,690,684 2014-09-09 2014-09-10 4681017001201 Paga baze 600-602- Minis.Mbrojtje page+buxhet operativ PU hollande shkrese 9 sr 9.9.14 12000euro*140 lek
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 65,000 2014-09-05 2014-09-08 46310170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga gusht 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave