Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INTESASANPAOLOBANKALBANIA 8,671,606.00 35 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2014-12-23 2014-12-24 65710160012014 Shtesa page te tjera 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pjesemarje ne KKT, liste pagese , shkrese nr 1584/03 dt 21.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 26,871 2014-12-23 2014-12-24 64610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 631,943 2014-12-01 2014-12-01 58910160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,771 2014-11-25 2014-11-25 57110160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 52910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 19,698 2014-11-12 2014-11-13 53210160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 612,104 2014-11-03 2014-11-04 51710160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,028 2014-10-13 2014-10-13 49610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkresa nr 8066/2 dt 3.10.2014, liste pagese 13.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 19,049 2014-10-06 2014-10-07 48710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni dhe pasaporte diplomatike , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor dhe shkrese 7007 dt 21.10.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 550,438 2014-10-01 2014-10-01 46910160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,800 2014-09-15 2014-09-16 42810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb dhe pjesem ne komision, ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, i.mustafaraj, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,331 2014-09-15 2014-09-16 44110160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 607,309 2014-09-01 2014-09-01 41710160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40410160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,707 2014-08-06 2014-08-07 39710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 622,672 2014-08-01 2014-08-04 38410160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-07-23 2014-07-24 37510160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.dieta qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 807,483 2014-07-01 2014-07-01 33810160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,586 2014-06-26 2014-06-26 33010160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Aparati Min.Brend. rimb tel sh 20.6.2014 fat 28.5.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-06-06 2014-06-06 26910160012014 Karburant dhe vaj Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 4835/1 05.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 837,428 2014-06-02 2014-06-02 25510160012014 Shtese page per vjetersi ne pune Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 32,484 2014-05-09 2014-05-09 22610160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimbursim shpenzime tel dt.07.05.14 shkresa nr.3843/2 dt.06.05.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 838,043 2014-05-02 2014-05-02 20810160012014 Shtese page per kualifikimin Aparati Min.Brend.paga prill 2014 nr pun 166/156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 60,000 2014-04-25 2014-04-25 19510160012014 Kompensime speciale te tjera Aparati Min.Brend.shp karburanti ligji 10160 15.10.2009 ligji 169 07.11.2013 shkr 2929/6 22.04.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 817,042 2014-04-02 2014-04-02 16510160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga mars 2014 nr pun 166/158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,712 2014-03-26 2014-03-26 16110160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimb shp telefoni shkr 2045/9 25.03.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 82,636 2014-03-13 2014-03-17 10010160012014 Shtese page per kualifikimin Aparati Min.Brend.shtese page per pjesmarrje ne komision VKM 418 27.06.2012 VKM 896 04.10.2013 urdher 640 07.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 682,546 2014-03-04 2014-03-04 7510160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga shkurt 2014 nr pun 147
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,340 2014-02-07 2014-02-07 3510160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.rimbursim shp telefoni shkr 201/2 27.01.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 540,901 2014-02-03 2014-02-04 2510160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga janar 2014 nr pun 166/143
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,000 2014-01-28 2014-01-28 1310160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.rimbursim shp telefoni shkr 201/2 27.01.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 555,784 2014-01-06 2014-01-10 0210160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga dhjetor 2013 nr pun 166/144
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave