Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
FLORIHOXHA 1,257,376.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 93,867 2014-12-17 2014-12-19 63610160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher 358 dt 10.12.14pv 10.12.14, pv emrgj 9998/4 dt 10.12.14, ft 34 dt 10.12.14 sr 6917136
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 183,836 2014-11-20 2014-11-21 56010160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta jashte, urdher 320 dt 31.10.14, pv emergj 8877/2 dt 31.10.14, ft 26 dt 31.10.14 seri 6917127
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 910,274 2014-09-25 2014-09-26 4536210160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001, Aparati Min.Brend pagese bileta, urdher 7373/1 dt 12.9.14, pvemergj 7373/2 dt 12.9.14, ft 10/11/12 dt 12.9.14 seri 6917111/7112/7113, kursi euro =140.15 leke
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 69,399 2014-08-06 2014-08-07 39510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese dieta bilete urdher 5868/2 dt 14.7.14, pv emergjence , ft 4 dt 14.7.14,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave