Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ANASTASKOTE 1,378,259.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 178,459 2014-12-12 2014-12-12 63210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore sokol sheti, vgjapelit 72 dt 26.9.14, sig suplem dhe shennd 27.9%periudha 25.4.2013-31.10.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 819,941 2014-11-27 2014-11-27 58210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjykate vendim vendim nr 2952 10.7.2014 sh 9515 dt 20.11.2014 Bajram Bistri
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 291,069 2014-07-03 2014-07-04 28610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyqs, sokol sheti, shkresa min fin memo 2258 dt 17.03.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 88,790 2014-03-19 2014-03-20 11510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Aparati Min.Brend.shp.vendime gjyqesoreshkresa nr 857 date 17.12.2013 Sokol Sheti
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave