Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"PIRRO" 154,500.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 82,500 2014-10-20 2014-10-21 50410160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje medikamente, up 7426/3 dt 16.9.14, ftesa 7426/4 dt 16.9.14, fitues 7426/10 dt 24.9.14, ft 7 dt 29.9.14, seri 16035257 fh 43 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 67,000 2014-07-23 2014-07-24 37610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje dhurata , up 5588/14 dt 14.7.14, ftesa 5588/15, fituesi 15.7.14, ft 17 dt 16.7.14sr 12304988, ft 16 dt 15.7.14, sr 12304987, fh 28/27 dt 15.7.14, /16.7.14, pv 16.7.14, up 5995 dt 11.7.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,000 2014-01-28 2014-01-28 0710160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.blerje dhurate pv emergj 20.10.2013 fat 15 27.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave