Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 21,660,284.00 46 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-12-01 2014-12-01 59910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 978,235 2014-12-01 2014-12-01 59510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,782 2014-12-01 2014-12-01 59610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,578 2014-12-01 2014-12-01 59710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 62,933 2014-12-01 2014-12-01 59810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 52910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 53010160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese e,gjebrea rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-11-03 2014-11-04 52510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-11-03 2014-11-04 52410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-11-03 2014-11-04 52610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-11-03 2014-11-04 52710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga kalimtare tetor 2014,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,029,562 2014-11-03 2014-11-04 52310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-10-01 2014-10-01 47810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,107,621 2014-10-01 2014-10-01 47510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-10-01 2014-10-01 47710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-10-01 2014-10-01 47610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-10-01 2014-10-01 47910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,800 2014-09-15 2014-09-16 42810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb dhe pjesem ne komision, ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, i.mustafaraj, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-09-15 2014-09-16 42910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb , ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, E.gjebrea, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-09-01 2014-09-01 42510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,416,537 2014-09-01 2014-09-01 42310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-09-01 2014-09-01 42710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-09-01 2014-09-01 42410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-09-01 2014-09-01 42610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40510160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40410160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-08-01 2014-08-04 39110160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,881 2014-08-01 2014-08-04 39310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,128,501 2014-08-01 2014-08-04 39010160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,493 2014-08-01 2014-08-04 39210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,881 2014-07-01 2014-07-01 34710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste ne pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 228,342 2014-07-01 2014-07-01 34610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-07-01 2014-07-01 3453910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,500 2014-06-02 2014-06-03 26510160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave