Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 754,710.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 94,080 2014-09-26 2014-09-26 45010160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min.Brend pagese sherbim dizenjo, urdher 6977/2 dt 25.8.14, pvemergjence 6977/3 dt 25.8.14, pv 25.8.14, ft 67 dt 25.8.14, seri 16540567
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 168,000 2014-08-28 2014-08-28 41510160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca ,Aparati Min.Brend.lik ft shp konference form emergj dt 22.7.2014, seri 15749558 dt 22.7.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 72,000 2014-07-23 2014-07-24 37910160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz konference, progra 4943/1 date 09.06.2014, fature nr 940 date 12.06.2014 seri 14305940, memo 4943/3 dt 09.6.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SCREEN AD Tirane 420,630 2014-07-23 2014-07-24 37810160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz konference progr 4943/1 dt 9.6.14 ft 173 date 13.06.2014, seri 09940773, memo 4943/3 dt 09.6.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave