Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 779,310.00 12 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 45,930 2014-11-14 2014-11-17 55210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pritje percjellje, program 7667/1 dt 19.9.2014, ft 36 dt 22.09.2014 sr 02172136
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 82,500 2014-10-20 2014-10-21 50410160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje medikamente, up 7426/3 dt 16.9.14, ftesa 7426/4 dt 16.9.14, fitues 7426/10 dt 24.9.14, ft 7 dt 29.9.14, seri 16035257 fh 43 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 14,000 2014-09-30 2014-09-30 45810160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Aparati Min.Brend pagese pritje percj, program 7187/2 dt 09.9.2014, fature nr 641 dt 11.9.2014 seri 16009641
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 39,120 2014-08-28 2014-08-28 41210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje ,Aparati Min.Brend.lik shp pritje e percj progr dt 11.7.2014, seri 05922143 dt 31.7.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MONDIAL SHPK Tirane 35,400 2014-07-29 2014-07-29 35210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001 Aparati Min.Brend.pagese pritje perc, up 5588/10 dt 11.07.14, ftesa 5588/11, fituwesi 14.7.14, urdher 5588/7 date 11.07.14, fature nr 617 date 17.7.14, seri 15735617
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 67,000 2014-07-23 2014-07-24 37610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje dhurata , up 5588/14 dt 14.7.14, ftesa 5588/15, fituesi 15.7.14, ft 17 dt 16.7.14sr 12304988, ft 16 dt 15.7.14, sr 12304987, fh 28/27 dt 15.7.14, /16.7.14, pv 16.7.14, up 5995 dt 11.7.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2014-07-15 2014-07-15 35610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pritje percjellje(dhurate) urdher tit 4826/5 dt 05.06.14, up 4876/1 dt 09.06.14, pv 5 dt 09.06.14, ft 1 dt 09.06.14 sr 0005267 fh 22 dt 09.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ENRIKET MYFTARI Tirane 126,000 2014-06-06 2014-06-06 25210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.pritje percjellje program 4374 20.05.2014 fat 1 21.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 119,000 2014-06-06 2014-06-06 26710160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.shpenz pritje,program nr 4167/2 dt 15.05.2014,urdh nr 4167/1 dt 15.05.14,fat nr 505 dt 15.05.14 sr 13741507,fat nr 504 dt 16.05.14 sr 13741504
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 143,760 2014-06-06 2014-06-06 26610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.shpenz pritje,program nr 4165/1 dt 15.05.2014,prog shtese 4165/4 dt 15.05.14,fat nr 2347 dt 16.05.14,sr 13052347
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 77,800 2014-05-20 2014-05-20 24610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.pritje percjellje udher 2173/2 fat 11 urdher 4174/1 15.05.2014 fat 20,22,27
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 23,800 2014-03-20 2014-03-20 15310160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.pritje percjellje urdher 8981/3 18.01.2014 fat 783 29.01.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave