Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 81,508,100.00 128 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,944,199 2014-12-24 2014-12-26 66110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese altin pasko, vendim prapambetur gjyq 11045 dt 17.11.2014, shkrese 3298 dt 24.11.14, apeli 23 dt 23.2.2009, v gj l 128 dt 20.1.12, permb 2758 dt 17.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 216,022 2014-12-24 2014-12-26 66210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim altin pasko, vendim prapambetur gjyq 11045 dt 17.11.2014, shkrese 3298 dt 24.11.14, apeli 23 dt 23.2.2009, v gj l 128 dt 20.1.12, permb 2758 dt 17.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,194,494 2014-12-23 2014-12-24 61110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 375,584 2014-12-23 2014-12-24 64310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese aljosha prifti,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 336 dt 05.12.2008, memo 9519/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,720 2014-12-23 2014-12-24 64410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per aljosha prifti,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 336 dt 05.12.2008, memo 9519/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 262,220 2014-12-23 2014-12-24 62110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim sami kraja ,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT KUKES Tirane 511,976 2014-12-23 2014-12-24 62010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sami kraja , shkresa nr 9924/1 dt 5.12.14,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 470,464 2014-12-23 2014-12-24 60810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,351,316 2014-12-23 2014-12-24 60710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT KUKES Tirane 1,282,000 2014-12-23 2014-12-24 61910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sami kraja ,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 45,174 2014-12-23 2014-12-24 61210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 314,213 2014-12-16 2014-12-16 61410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per vendim gjyqsore osman losha, , vgjapelit 29 dt 05.03.2009, shkrese permb 5885 dt 07.05.2014, shkres min fin 9924/1 dt 5.12.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 616,752 2014-12-11 2014-12-12 61510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore hodo rrapo, shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 80 dt 18.4.2008, vgja 24 dt 23.2.2009, ekzek 5 dt 14.1.2010, permb 1274 dt 12.3.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 63,652 2014-12-12 2014-12-12 61310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore osman losha, , vgjapelit 29 dt 05.03.2009, shkrese permb 5885 dt 07.05.2014, shkres min fin 9924/1 dt 5.12.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 320,240 2014-12-11 2014-12-12 60910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore aristotel telhaj, KSHC 84 dt 18.4.2008, shkresa min fin 9924/1 dt 5.12.14,vgja 11 dt 27.1.2009, nr 51 dt 26.5.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 497,467 2014-12-11 2014-12-12 61610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim burim vendim gjyqsore hodo rrapo, shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 80 dt 18.4.2008, vgja 24 dt 23.2.2009, ekzek 5 dt 14.1.2010, permb 1274 dt 12.3.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 178,459 2014-12-12 2014-12-12 63210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore sokol sheti, vgjapelit 72 dt 26.9.14, sig suplem dhe shennd 27.9%periudha 25.4.2013-31.10.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LEKË DODAJ Tirane 719,092 2014-12-11 2014-12-12 63010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore pandore mitre, vgjadmin 1528 dt 9.4.14, vgjapelit 3847 dt 20.10.14, shkrese permb 555 dt 2.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 41,500 2014-12-11 2014-12-12 61810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore, gledis nano , shkrese 9924/1 dt 5.12.14, ve2112 dt 11.4.2011, vgj 9997 dt 2.12.2009, shkrese 17/6 dt 5.6.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,082 2014-12-11 2014-12-12 63110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim ne burim per vendim gjyqsore pandore mitre, vgjadmin 1528 dt 9.4.14, vgjapelit 3847 dt 20.10.14, shkrese permb 555 dt 2.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JUS Tirane 276,137 2014-12-11 2014-12-12 61710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore,posta shqiptare , shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 8612 dt 26.10.09, vgja 2104 dt 11.11.2010, ekzek 707 dt 15.2.2011
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 489,725 2014-12-11 2014-12-12 61010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim burim vendim gjyqsore aristotel telhaj, KSHC 84 dt 18.4.2008, shkresa min fin 9924/1 dt 5.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 7,641,076 2014-12-11 2014-12-12 62510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore shoqeria ELSIDI, , vgjadmin 8061 dt 16.11.2007, vgjapelit 1660 dt 21.10.2008, shkrese permb 121 dt 09.07.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 332,175 2014-12-02 2014-12-03 58110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.JONARDA QURKU, tatim vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDPmemo 9515 dt 20.11.14, pagese deri 31.10.13,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 478,469 2014-12-02 2014-12-03 58010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.JONARDA QURKU, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDPmemo 9515 dt 20.11.14, pagese deri 31.10.13,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 592,694 2014-11-27 2014-11-27 58410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bajram Bistri tatim v 87 dt 26.1.2010 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 80,892 2014-11-27 2014-11-27 58610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate tatim Bujar Murati vend 1331 dt 21.12.2012 sh 9515 20.11.2014 lp 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 728,030 2014-11-27 2014-11-27 58510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bujar Murati vend 1331 dt 21.12.2012 sh 9515 20.11.2014 lp 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 819,941 2014-11-27 2014-11-27 58210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjykate vendim vendim nr 2952 10.7.2014 sh 9515 dt 20.11.2014 Bajram Bistri
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BISLIM SINAJ Tirane 2,253,542 2014-11-27 2014-11-27 56710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.Handi Palushi vendim gjykate vendim vendim nr3873 dt 24.3.2014 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 885,436 2014-11-27 2014-11-27 58310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend vendim gjykate Bajram Bistri v 87 dt 26.1.2010 sh 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 2,761,226 2014-11-27 2014-11-27 56610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.v gjykate v 7.1.2014 sh 5.11.2014 Tatjana Shurbi
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARB SH.P.K Tirane 1,084,717 2014-11-27 2014-11-27 56810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyk v 21.10.2014 sh 20.11.2014 Sami Rasha
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ERMIR GODAJ Tirane 414,840 2014-11-27 2014-11-27 56910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyk v 29.5.2014 sh 20.11.2014 L Harizi
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 34,397 2014-11-21 2014-11-24 56510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per vendim gjyqesor,liste pagese , shkres 8448/2 dt 05.11.14, vgj shkalles pare, 367 dt 03.02.14, v gj a 2046 dt 02.4.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,976 2014-11-21 2014-11-24 56310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor,liste pagese , shkres a-297/3 dt 30.10..14, vgj shkalles pare, 2581 dt 22.05.14, shkrese a-297/1 dt 16.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,015,000 2014-11-21 2014-11-24 56410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor,liste pagese , shkres 8448/2 dt 05.11.14, vgj shkalles pare, 367 dt 03.02.14, v gj a 2046 dt 02.4.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NERITAN ÇUKO Tirane 402,560 2014-11-21 2014-11-24 56110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor, iljaz peka, shkres permb 171 dt 16.7.14, vgj shkalles pare, 116 dt 19.12.13, v gj a 433 dt 3.3.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 77,175 2014-10-13 2014-10-14 49410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.tatim vendim gjyqs, gilda gambeta, vendim gjyqesor apelit 302 dt 15.12.2006
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 694,575 2014-10-13 2014-10-14 49310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqs, gilda gambeta, vendim gjyqesor apelit 302 dt 15.12.2006 vendim urdher ekzek183 dt 29.1.2007, memo g-45/1 dt 24.7.2014 nr 45/2 dt 31.7.201per periudhen 1.1.2008 deri 4.7.2009
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave