Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,299,124.00 18 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 93,867 2014-12-17 2014-12-19 63610160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher 358 dt 10.12.14pv 10.12.14, pv emrgj 9998/4 dt 10.12.14, ft 34 dt 10.12.14 sr 6917136
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 118,402 2014-12-17 2014-12-19 63510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher 347/1 dt 1.12.14pv 29.11.14, pv emrgj 7763/2 dt 1.12.14, ft 364 dt 29.11.14 sr 7642083
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,940 2014-12-11 2014-12-12 62310160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta, up 9572/4 dt 25.11.14, ftesa 9572/5 dt 25.11.14, fitues 27.11.14, ft 352 dt 27.11.14, sr 7642070 urdher 347 dt 27.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 183,836 2014-11-20 2014-11-21 56010160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta jashte, urdher 320 dt 31.10.14, pv emergj 8877/2 dt 31.10.14, ft 26 dt 31.10.14 seri 6917127
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KOZETA SINA Tirane 97,489 2014-11-12 2014-11-13 54510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta, urdher 319 dt 31.10.14, pv emergj 8758/2 dt 31.10.14, ft 33 dt 31.10.14 sr 6715085
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 91,791 2014-11-12 2014-11-13 53910160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta up 7686/5 dt 20.10.14, ftesa 7686/6 dt 20.10.14, fitues 22.10.14, ft 298 dt 23.10.14, sr 7642014, urdher 310 dt 15.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 910,274 2014-09-25 2014-09-26 4536210160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001, Aparati Min.Brend pagese bileta, urdher 7373/1 dt 12.9.14, pvemergj 7373/2 dt 12.9.14, ft 10/11/12 dt 12.9.14 seri 6917111/7112/7113, kursi euro =140.15 leke
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EVIS ZYRBO Tirane 79,112 2014-09-15 2014-09-16 43210160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta me jashte ,urdher tit 5822/1 dt 7.7.2014, pvemergj 5822/3 dt 7.7.14, ft 29 dt 7.7.14, seri nr 7419802,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 69,399 2014-08-06 2014-08-07 39510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese dieta bilete urdher 5868/2 dt 14.7.14, pv emergjence , ft 4 dt 14.7.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,900 2014-07-15 2014-07-16 35710160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.valute euro 143.2 lekex2000, autorizim 15.07.14, urdher ministri 4029/1 date 12.06.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LILJANA MEMA Tirane 88,137 2014-07-03 2014-07-04 35010160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher tit 3969/1 dt 27.05.14, pv emergj 4530 dt 28.05.14, ft 172 dt 28.05.14 sr 6756690
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 168,000 2014-06-26 2014-06-26 33510160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.dieta up 5.6.2014 njf 6.6.2014 f 17.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 79,900 2014-06-23 2014-06-24 32510160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.shpenz dieta jashte, urdher tit 4397/2 dt 28.05.14, up 4397/4 dt 28.05.14, ftesa 28.05.14, njoftim fituesi 30.05.14, pv 30.05.14, ft 136 dt 30.05.14, seri 7269489
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KOZETA SINA Tirane 78,400 2014-05-22 2014-05-22 24510160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.djeta me jashte urdher 2974/2 05.05.2014 fat 15 07.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 300,343 2014-05-14 2014-05-15 22210160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.djeta me jashte urdher 3148/2 22.04.2014 fat 252,253,254 24.04.2014 shkr 483/1 14.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,500 2014-04-23 2014-04-23 20310160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend DIETA ME JASHTE AUTORIZIM 23.04.2014 URDHER MIN 3148/2 DT 22.04.14 SHUMA 3000 EURO KURSI 143 LEKE
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) S A V A TO U R S Tirane 37,714 2014-04-04 2014-04-07 9710160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.bileta avioni urdher 501/2 25.01.2014 fat 35 31.01.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KOZETA SINA Tirane 155,120 2014-03-13 2014-03-17 10410160012014 Udhetim jashte shtetit Aparati Min.Brend.djeta me jashte urdher 726/3 28.02.2014 fat 6 04.03.2014 urdher 726/6 04.03.2014 fat 5 04.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave