Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 381,000.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-11-14 2014-11-14 54710160012014 Uje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese uje tetor 2014, shkrese 9140 dt 13.11.2014, ft 1410 kontrate 159337-1-1 dt 21.10.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-10-20 2014-10-21 50110160012014 Uje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese uje, shtator 2014, shkese 8066/3 dt 17.10.14, ft 1409-159337-1-1 dt 22.9.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-08-19 2014-08-19 40610160012014 Uje 602 Aparati Min.Brend uje,kontrate 159337,fat nr 1407 dt 21.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 360 2014-07-18 2014-07-18 36910160012014 Uje Aparati Min.Brend.uje prill-maj-qershor 2014 fat 1404-5-6 22.4.14/20.05.14/20.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-03-20 2014-03-20 15410160012014 Uje Aparati Min.Brend.uje shkurt 2014 fat 1402 24.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave