Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 11,759,565.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 8,448,356 2014-10-13 2014-10-14 49210160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje UPS, komjpj deskt, laptop, workstation,. kontr 886/14 dt 3.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, urdher 886/16 dt 5.9.14, ft 1629 dt 12.9.14 sr 13681329, fh 42 dt 12.9.14 shkrese nr 886/23
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) C.C.S. Tirane 135,126 2014-09-23 2014-09-23 449101600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Aparati Min.Brend pagese kontr 886/12 dt 03.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, ft 272 dt 04.9.14 seri 15683272 fh 36/2 dt 04.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,581,403 2014-09-19 2014-09-22 45110160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Aparati Min.Brend pagese kontr 886/10 dt 2.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, ft 1557 dt 3.9.14 seri 13681257 fh 36/1 dt 3.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,594,680 2014-09-15 2014-09-16 41010160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kontrate nr 886/5 dt 22.08.14, up 2/4 dt 23.4.14, pv md 29.8.14, fituesi 2/7 dt 21.7.2014, ft 1533 dt 29.8.14 sr 13681233, fh 36 dt 29.8.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave