Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,459,256.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,136 2014-12-22 2014-12-23 0510160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit 1016001,Aparati Min.Brend.PROJEKTI DRMAP, tvsh, urdher 792/1 dt 28.1.14, ft 110995739 dt 18.2.14, nr 34 dt 17.6.14, urdher tit 10308 dt 18.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 3,838,641 2014-12-17 2014-12-18 0310160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese TVSH, blerje mallrash, deklarate dog 321 dt 12.12.14, kontrate DPEC date 1.12.14, u pagese 1391/8 dt 12.12.14, fature nr 43-564-2014025 dt 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 1,565,479 2014-05-21 2014-05-21 110160012014P Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit Projekti DRMAP deklarata doganore R9122 20.02.2013 tvsh blerje stacione metereologjike per inst metereol.date 28.09.2012 memo nr 39243 07.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave