Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,636,584.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,397,829 2014-11-07 2014-11-07 52010140012014 Organizatat nderkombetare te tjera MINISTRIA E DREJTESISE kontrib financiar zyres Nderl te sekr Raj te RAI,urdher nr 595 dt 31.10.2014 VKM nr 540 dt 22.08.2007,shuma 24000 euro kursi 141.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,538,507 2014-06-26 2014-06-27 28110140012014 Organizatat nderkombetare te tjera MINISTRIA E DREJTESISE kontrib.financiar Gjykates Nderk penale,kurdi 142.2 shuma 17780 euro,shkreseMPJ nr 4997 dt 17.04.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,700,248 2014-04-22 2014-04-22 17210140012014 Organizatat nderkombetare te tjera MINISTRIA E DREJTESISE Kontribut. Financiar Gjykates nderk.Penale ICC shkresa MPJ nr.4615 dt.10.04.2014 kursi dt.22.04.2014 1 euro=143 leke shuma 18857 euro
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave