Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 776,700.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT-PARTNERS Tirane 348,000 2014-08-08 2014-08-11 36310140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E DREJTESISE Riparim printerash up 236/1 dt 25.04.2014 ft. oferte 25.04.2014 pv 20.05.2014 fat 799 dt 5.06.2014 seri 14692097
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IT-PARTNERS Tirane 418,800 2014-08-08 2014-08-11 36210140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E DREJTESISE sherbim fotokopje up 237/1 dt 25.04.2014 ft oferte 25.04.2014 pv 30.04.2014 fat 798 dt 5.06.2014 seri 14692096
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHPETIM MANÇELLARI Tirane 9,900 2014-07-07 2014-07-08 29510140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MINISTRIA E DREJTESISE Riparim pajisje zyre,up nr 278/3 dt 22.05.2014,pv nr 5 dt 22.05.2014,fat nr 27 dt 22.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave