Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,731,986.00 44 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 186,920 2014-12-30 2014-12-31 70710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdher nr 670 dt 10.12.2014 pv emergj nr 4 dt 10.12.2014 fat nr 10 dt 10.12.2014 sr 7634568
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 105,968 2014-12-30 2014-12-31 73710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bilete avioni,urdher min nr 4795/2 dt 30.10.2014 fat nr 41 dt 31.10.2014 miratim dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,782 2014-12-29 2014-12-29 70510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta jashte vendit urdher Min nr 570 dt 21.10.14,nr 682 dt 18.12.2014 kurs euro 142.1 lek bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 68,000 2014-12-19 2014-12-23 65110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bilete avioni,up nr 570/1 dt 09.12.2014 urdh Min nr 570 dt 21.10.2014 njof fit 11.12.2014 fat nr 254 dt 12.12.2014 sr 6482956
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 186,920 2014-12-19 2014-12-23 65010140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni urdher nr 670 dt 10.12.2014 pv emergj nr 4 dt 10.12.2014 fat nr 10 dt 10.12.2014 sr 7634568
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 171,920 2014-12-19 2014-12-22 66210140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte,urdher min nr 672 dt 11.12.2014,nr 682 dt 18.12.2014 kursi euro 142.2 lek,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,660 2014-12-12 2014-12-12 61510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta me jashte,urdher min nr 670 dt 10.12.2014 bordero,kursi 1 eur 142.2 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 107,730 2014-11-19 2014-11-20 55710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE paradhenie dieta me jashte,urdher min 8452/1 dt 18.11.2014 kursi 1 usd =114 lek,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 9,960 2014-11-18 2014-11-19 45710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete udhetimi,up nr 588/1 dt 29.10.2014,pv KPBV dt 29.10.2014,fat nr 09 dt 29.10.2014 sr 7634566
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 767,692 2014-10-31 2014-11-03 487110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni pv emergj dt 26.09.14,fat nr 41,42,43 dt 26.09.2014 sr 7244241,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 110,880 2014-10-31 2014-11-03 488110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,pv emergj 21.10.2014 fat nr 02 dt 21.10.2014 sr 7634555
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 276,288 2014-10-28 2014-10-28 48610140012014 Udhetim jashte shtetit Ministria Drejtesise bilete avioni up nr 541 dt 09.10.2014,fto dt 17.10.2014,njof fit 21.10.14,fat nr 07 dt 22.10.2014 sr 7634561
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 221,040 2014-10-28 2014-10-28 48510140012014 Udhetim jashte shtetit Ministria Drejtesise bilete avioni up nr 567 dt 17.10.2014,fto dt 17.10.2014,app dt 20.10.2014,fat nr 03 dt 20.10.2014 sr 7634557
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 392,696 2014-10-27 2014-10-28 49010140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdh min 500 dt 15.09.14 nr 500/3 dt 26.09.14,pv emergj 26.09.14,fat nr 45 dt 26.09.14 sr 7244245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 265,896 2014-10-28 2014-10-28 48410140012014 Udhetim jashte shtetit Ministria Drejtesise bilete avioniup nr 568 dt 20.10.14,fto dt 20.10.14,njof fit dt 21.10.2014,fat nr 09 dt 22.10.2014 sr 7634562
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 392,696 2014-10-27 2014-10-28 48910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni,urdh min 500 dt 15.09.14,nr 500/3 dt 26.09.14,pv emergj 26.09.14,fat nr 46 dt 26.09.14 sr 7244246
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 46,800 2014-10-03 2014-10-06 44810140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bilete avioni,up nr 506/1 dt 19.09.2014,urdher ministri 506 dt 19.09.2014,fto 19.09.14,njof fit 20.09.14,fat nr 31 dt 22.09.2014 sr 7244231
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 253,800 2014-09-22 2014-09-22 42310140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bielete avioni,urdher ministri 496 dt 09.09.14,up nr 496/1 dt 12.09.14,fto dt 12.09.14,njof fit 15.09.14,fat nr 29 dt 16.09.14 sr 7244229
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 286,300 2014-09-22 2014-09-22 41910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bielete avioni,urdher ministri 476 dt 03.09.14,up nr 476/1 dt 05.09.14,njof fit 08.09.14 fat nr 27 dt 08.09.14 sr 7244227
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 78,600 2014-09-22 2014-09-22 42210140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bielete avioni,urdher ministri 479 dt 03.09.14,up nr 479/1 dt 08.09.14,fto dt 08.09.14,njof fit 08.09.14,fat nr 28 dt 10.09.14 sr 7244228
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,378 2014-09-19 2014-09-19 38110140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte vendit,urdher min 476 dt 03.09.2014,kursi euro 142.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 199,656 2014-09-04 2014-09-05 37910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE shpenz vize udhetimi,urdher nr 480 dt 03.09.2014 kursi dt 04.09.14 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 520,380 2014-09-04 2014-09-05 38010140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta jashte shtetit urdher nr 479 dt 03.09.14,bordero,lursi 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,240 2014-09-04 2014-09-05 37810140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte,urdher nr 477 dt 03.09.14,kursi 141.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 89,000 2014-08-27 2014-08-27 36410140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bilete avioni up 390/1 dt.05.08.14 ftese oferte 05.08.14 app 08.08.14 ft.22 dt.08.08.14 serial 7244222
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 148,680 2014-08-07 2014-08-08 35910140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE paradhenie dieta,urdher ministri nr 390 dt 29.07.2014,1050 euro me 141.6,bordero paradhenie dt 07.08.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 218,800 2014-07-04 2014-07-07 29810140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,up nr 322 dt 12.06.2014,fto dt 12.06.14,njof fit dt 13.06.14,fat nr 16 dt 16.06.14,sr 7244216
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 201,000 2014-07-04 2014-07-07 29710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,up nr 314/1 dt 12.06.14,fto dt 12.06.14,njof fit 14.06.2014,fat nr 15 dt 14.06.14 sr 7244215
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,640 2014-06-26 2014-06-27 28210140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta,urdher min 314 dt 11.06.14,urdh 330 dt 16.06.2014,shuma 1200 me kurs 142.2
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 123,714 2014-06-27 2014-06-27 28410140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte vendit,urdherministri nr 345 dt27.06.2014,shuma 870 me kurs 142.2
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 103,076 2014-06-25 2014-06-26 27710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,urdher nr 277/2 dt 28.05.2014,pv emergjence dt 29.05.2014,fat nr 9 dt 28.05.2014 sr 7244209
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 141,883 2014-06-23 2014-06-24 27610140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,urdher nr 276 dt 21.05.2014,fat nr 767 dt 11.06.2014 sr 14141758, VKM nr 870 dt 14.12.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 133,000 2014-06-23 2014-06-23 27310140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,urdher nr 310 dt 06.06.14,up nr 310/1 dt 10.06.14,fto dt 10.06.2014,njof fit dt 12.06.14,fat nr 13 dt 12.06.14,sr 7244213
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 396,900 2014-06-23 2014-06-23 27410140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni,urdher nr 263 dt 14.05.14,up nr 263/1 dt 14.05.14,ftodt 14.05.14,njof fit dt 16.05.14,fat nr 6 dt 16.05.14,sr 7244206
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 294,858 2014-06-12 2014-06-13 26810140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE PAGE paradhenie dieta urdher ministri 321 dt 12.06.2014,shuma 2075 euro me kurs 142.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 94,950 2014-06-06 2014-06-06 23710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bileta Avioni Urdher .nr.277 dt.21.05.2014 U prok. nr 277/1 dt.22.05.2014 ft. oferte 22.05.2014 vleresim APP dt.25.05.2014 fat. tatimore 07 dt.26.05.2014 seria 7244207
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 228,500 2014-05-26 2014-05-27 22210140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Bileta avioni urdher 2549/1 dt.06.05.14 nr.257 dt.07.05.14 up. nr.2549/2 dt.06.05.2014 nr.257/1 dt.13.05.14 ft. of. 06.05.2014 dt.13.05.2014 app. dt.08.05.2014, dt.15.05.2014 fat.04,05 dt.09.05.2014,15.05.14 s7244205
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 852,000 2014-05-15 2014-05-15 21710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Paradhenie dieta jashte vendit , urdher ministri 263 dt.14.05.2014 bordero dt.15.05.2014 shuma 6000euro kursi 1 dt.15.05.2014 1 euro=142 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA KONGOLI Tirane 717,021 2014-04-18 2014-04-21 15610140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni urdher. Ministri nr. 207 dt.28.03.2014 pv. emergjence form4 dt.31.03.2014 fat.45 dt.31.03.2014 seria 6055245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA KONGOLI Tirane 359,600 2014-04-04 2014-04-07 13310140012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Bilete Avioni, urdher ministrinr.1596/1 dt.03.03.2014 U. P nr. 1596/2 dt.05.03.2014 Ftese per oferte dt.05.03.2014 Vleresimperfundimtar APP dt.06.03.2014 Fature nr.39 dt.11.03.2014 seria 6055239
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave