Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 359,220.00 10 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 39,360 2014-12-22 2014-12-23 66310140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje fat nr 1410-159080-1-1 dt 23.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 38,820 2014-12-17 2014-12-19 64510140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje fat nr 1411-159080-1-1 dt 24.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 25,680 2014-10-20 2014-10-21 48010140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje fat nr 1409-159080-1-1 dt 26.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 37,680 2014-09-22 2014-09-22 42010140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje.dif fature korrik,gusht 2014,fat nr 1407-159080-1-1 dt 26.07.14,fat nr 1408-159080-1-1 dt 25.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,640 2014-09-09 2014-09-10 38810140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE uje,fat nr 1407-159080-1-1 dt 26.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 24,060 2014-07-18 2014-07-21 32410140012014 Uje 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE uje,fat nr 1406-159080-1-1 kont nr 4-D-159080-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-06-20 2014-06-23 28010140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE shpenz uji kont nr 4-D-159080-1 fat nr 1405-159080-1-1 dt 26.05.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 31,800 2014-05-15 2014-05-15 20910140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE shpenzime uji, kont. ne vazhdim nr.4 D-1590801 fat.1403-159080-1-1 dt.22.04.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 33,240 2014-04-21 2014-04-22 16710140012014 Uje MINISTRIA E DREJTESISE shpenzime uji, kont. ne vazhdim nr.4 D-1590801 fat.1403-159080-1-1 dt.22.03.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 83,820 2014-04-04 2014-04-07 12810140012014 Uje Ministria Drejtesise Shpenzime uji kont ne vazhdim nr.4 D-159080-1 fat.nr.1402-1590801-1 dt.21.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave