Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 376,510.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 94,128 2014-12-19 2014-12-23 65510140012014 Libra dhe publikime profesionale MINISTRIA E DREJTESISE abonim i shtypit up nr 853/1 dt 06.01.14 fto dt 06.01.14,njof fit 07.01.14,kont nr 853/2 dt 09.01.2014 fat nr 203 dt 15.12.2014 sr 07915442,07915443
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 94,127 2014-10-13 2014-10-14 467110140012014 Libra dhe publikime profesionale MINISTRIA E DREJTESISE abonim i shtypit,kont vazhdim nr 853/2 dt 09.01.14,fat nr 164,165 dt 30.09.2014 sr 07915395,07915396
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 188,255 2014-07-29 2014-07-29 33210140012014 Libra dhe publikime profesionale MINISTRIA E DREJTESISE Abonim i shtypit,up nr 853/1 dt 06.01.2014,fto dt 06.01.2014,njof fit 07.01.2014,kont nr 853/2 dt 09.01.2014 fat nr 129 dt 01.07.14 sr 07915354,07915355
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave