Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 395,281.00 13 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STEVLA Tirane 14,196 2014-12-24 2014-12-26 64110140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Kancelari,misioni Euralius,shkresa nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 106 dt 18.11.2014 sr 87079688
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELEKTRO MAGJIA Tirane 1,500 2014-12-17 2014-12-19 60510140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE pajisje zyre misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 872 dt 02.10.2014 sr 15428033
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PUBLICITA Tirane 9,750 2014-12-17 2014-12-19 64210140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE kancelari misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 37 dt 20.11.2014 sr 137775337
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 86,053 2014-12-17 2014-12-19 64010140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE qera salle misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 9635 dt 21.11.2014 sr 17809635
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,922 2014-12-17 2014-12-19 64410140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE telefon misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 1212613432 dt 01.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) H.L.GROUP Tirane 9,740 2014-12-17 2014-12-19 64310140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim automjetesh misioni Euralius,marreveshje ne kuader te IPA,shkrese nr 8968 dt 02.12.2014 fat nr 1695 dt 24.11.2014 sr 18312653
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 15,800 2014-12-16 2014-12-17 59910140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje tonera Marrveshje IPA/2007 shkrese 8174 dt.24.1.14 memo 30.10.14 ft.331 dt.17.10.14 serri 17897332
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 59,500 2014-12-03 2014-12-04 60610140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE Blerje karburanti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1606 dt 24.09.2014 sr 16827196
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C L A S S I C Tirane 56,264 2014-12-03 2014-12-04 60110140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE servis automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 687/A dt 21.10.2014 sr 15629566
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 2,650 2014-12-03 2014-12-04 60210140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje pajisje zyre ne kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 120 dt 03.10.2014 sr 17591120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RIA - 2000 Tirane 3,250 2014-12-03 2014-12-04 60310140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE bateri makine,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 761 dt 19.09.2014 sr 15812364
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 107,916 2014-12-03 2014-12-04 60410140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE materiale kancelarie kuader te IPA misioni EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 670 dt 17.10.2014 sr 17722631
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB - SIGURACION Tirane 17,740 2014-12-03 2014-12-04 60010140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE siguracion automjeti,rimbursim shpenz per misionin EURALIUS,shkresa nr 8174 dt 24.10.2014 fat nr 1486,4387,4388,1485 dt 19.09.2014 sr 1296360,14937797,14937798,1296359
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave