Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
INTESASANPAOLOBANKALBANIA 1,911,470.00 26 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 84,942 2014-12-25 2014-12-26 56810130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,562 2014-12-25 2014-12-26 54110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni M Ekonomi korrik-tetor 2014 shkrese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-12-25 2014-12-26 57310130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise perkthim dokumentaioni kontr.5502 dt. 19.09.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52710130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-12-02 2014-12-02 49810130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-11-07 2014-11-07 43510130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursim shpenzime transporti shkrese 23.10.2014 listpagese dt. 23.10.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 111,555 2014-11-03 2014-11-03 44110130012014 Grante per familjet per shpenzime funerale Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-10-01 2014-10-01 39410130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-09-05 2014-09-08 35410130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna shkrese 3201/3 dt. 21.08.2014,lispagese 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-09-05 2014-09-08 34810130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni shkrese nr 75 dt. 03.09.2014 list pagese dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-09-01 2014-09-01 33610130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-08-01 2014-08-01 32210130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-07-31 2014-07-31 27510130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise Pgese komisioni cmim barnave urdher 553 dt. 18.10.2013 urdher 167 dt. 23.04.2014 urdher 182 dt. 02.05.2014 listpagese 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-07-25 2014-07-29 31610130012014 Udhetim i brendshem MSH dieta shkrese nr. 23/6 dt. 23.06.2014 listpagese 21.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 90,000 2014-07-16 2014-07-16 262 10130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Shendetsise Rimbursim shpenzime transporti janar qershor 2014 shkresa dt.20.06.2014 listepagesa 20.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 90,000 2014-07-14 2014-07-14 262110130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Shendetsise Rimbursim shpenzime transporti janar qershor 2014 shkresa dt.20.06.2014 listepagesa 20.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,580 2014-07-09 2014-07-10 29010130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Shendetsise perkthim dokumentacion kont.36 dt.26.02.2014 shkr. pv. dt.23.06.2014 listepagese dt.03.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-07-01 2014-07-01 27810130012014 Paga baze ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-06-02 2014-06-02 21410130012014 Paga baze 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,660 2014-05-23 2014-05-23 19510130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013001 602,ministria shendetesise, shp perkthim dokum kontr 36 dt 26.2.14 pv 30.4.14 bord 23.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-05-02 2014-05-02 14510130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-04-08 2014-04-08 10010130012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ministria shendetesise,pagese pasaporte diplomatike shkrese nr 1745 dt 13.03.2014 fat 12.03.2014 MP sr 14020718359 lispagese 04.04.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-04-01 2014-04-02 8710130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-03-04 2014-03-04 4310130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga shkurt2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,083 2014-02-03 2014-02-03 1610130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga janar 2014,list pagese 2014,np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 112,633 2014-01-09 2014-01-10 310130012014 Unspecified 600,ministria shendetesise,paga dhjetor 2013,list pagese 2014,np100/1
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave