Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
DREJTORIESHERBQEVERITARE 146,256.00 6 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 19,893 2014-12-31 2014-12-31 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt.15946923 dt. 16.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 55910130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 38,256 2014-12-25 2014-12-26 55610130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT.15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 56010130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 45,000 2014-09-15 2014-09-16 36110130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesis shpenzime pritje urdher ministri 250 dt. 16.06.2014 fat.30.06.2014 seri 05918544
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave