Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
DOMINUS 3,189,811.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 379,367 2014-12-25 2014-12-26 57110130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 58 DT. 13.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 184,664 2014-11-27 2014-11-27 48510130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 892/1 d 13/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 275,880 2014-06-19 2014-06-20 23210130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi per rudina toska ,Autorzim nga Min.Shendetsise vend ape 56 d 15/5/12, ,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 1,292,445 2014-04-18 2014-04-18 12610130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 892/1 d 13/2/14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DOMINUS Tirane 1,057,455 2014-03-24 2014-03-24 61101300120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi,vend ape 56 d 15/5/12,vend kom civ 144 d 2/12/10,aut 892/1 d 13/2/14,list pagese 2014, per rudina toska
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave