Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BUKURIJEDAJA 108,800.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 9,000 2014-12-25 2014-12-26 54210130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise flamuj Up.13/23 dt. 15.12.2014 fat 151dt. 15.12.2014 fh. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 80,000 2014-11-12 2014-11-13 45910130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise foltore per sallen e mbledhjkeve urdher ministri 375 dt. 05.09.2014 fat.23.09.2014 seria 005696 pv marrje ne dorezim 23.9.2014 fh. 18 dt. 23.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 19,800 2014-06-23 2014-06-24 24610130012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602,ministria shendetesise PRINTIM BANERI URDHER MINISTRI 115 DT. 21.03.2014 SHKRESE 1949/3 DT. 11.06.2014 FAT. 37 DT.26.03.2014 SERIA 003737
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave