Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKACREDINS 7,015,422.00 45 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-12-25 2014-12-26 53810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 12.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,100 2014-12-25 2014-12-26 57010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese 20.12.2014 fat.17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2014-12-25 2014-12-26 53610130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta urdher 421 dt. 01.10.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,300 2014-12-25 2014-12-26 52810130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni fat 01.12.2014 listpagese dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 412,170 2014-12-02 2014-12-02 49710130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga nendor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 97
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,300 2014-11-27 2014-11-27 48910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni tetor 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2014-11-12 2014-11-13 46110130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-11-12 2014-11-13 46710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni fat. 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 416,811 2014-11-03 2014-11-03 44010130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga tetor 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 98
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,300 2014-10-22 2014-10-23 42710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim shtator 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-10-21 2014-10-22 40310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-10-21 2014-10-22 40010130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon SHTATOR 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,541 2014-10-21 2014-10-22 40310130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefon korrik-gusht 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 407,528 2014-10-01 2014-10-01 39310130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga shtator 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,792 2014-09-24 2014-09-25 39010130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni 2014 SHKRESE 22.09.2014 FAT.01.06.2014&01.08.2014 LISTPAGESE DT.22.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-09-22 2014-09-23 38310130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimbursim tel,shkresa dt 15.09.2014 fat dt. 04.08.2014 listpagese dt. 15.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,300 2014-09-15 2014-09-16 37410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.11.09.2014 fat dt. 01.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-09-15 2014-09-16 36610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni shkrese dt.05.09.2014 fat dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-09-05 2014-09-08 35210130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna E.Korkuti,shkrese 3201/3 dt. 21.08.2014,lispagese02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,584 2014-09-05 2014-09-08 35110130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni mars - qershor 2014 shkrese nr 75 dt. 03.09.2014 list pagese dt. 02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,300 2014-09-03 2014-09-04 34410130012014 Sherbime telefonike Ministria e Shendetsise rimbursim telefoni qershor 2014 ministri shkrese 03.09.2014 fat. 01.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 494,709 2014-09-01 2014-09-01 33510130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2014-08-01 2014-08-04 29710130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program auditimi 3674/13&3674/14 dt. 16.06.2014 korrik 2014,list pagese 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 494,674 2014-08-01 2014-08-01 32110130012014 Paga baze Ministria shendetesise paga korrik 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2014-07-14 2014-07-15 30210130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimbursim tel,shkresa dt 10.07.14,fat dt07.07.2014 sr 01671407071402900,listpagese dt 10.07.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-07-04 2014-07-04 27410130012014 Shpenzime per honorare Ministria shendetesise Pgese komisioni cmim barnave urdher 553 dt. 18.10.2013 urdher 167 dt. 23.04.2014 urdher 182 dt. 02.05.2014 listpagese 27.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 499,629 2014-07-01 2014-07-01 27710130012014 Shtese page per vjetersi ne pune ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2014-06-23 2014-06-24 25410130012014 Udhetim i brendshem Ministria Shendetesise dieta autorizim 3674/13 dt. 28.05.2014 listpagese dt.18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,333 2014-06-23 2014-06-24 25310130012014 Sherbime telefonike Ministria Shendetesise Ribursim telefon fat.04.06.2014 listpagese dt. 18.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,045,120 2014-06-17 2014-06-17 22710130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Lavderim Elezi Autorizim 342 dt. 07.09.2011 n.Gj rrethit Gjyqsor etiraner nr,5346 dt.17.06.2009 urdher eg. 3927 dt. 08.10.2009 listpagese dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 377,000 2014-06-12 2014-06-13 22910130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e Shendetsise Detyrime te prapambetura Vendim gjyqesor per Aida Joanidhi ,autoriz. 98 dt.16.03.2011 v.gj.rrethit gjyqes.Tirane nr.1977dt.12.03.2009Vendim urdher ekzek. nr.2525 dt.15.09.10 listepagesa dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 418,000 2014-06-12 2014-06-13 23310130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria e ShendetsiseDetyrime te prapambeturaVendim gjyqesor per Armand Bace,autoriz.231dt.28.05.2012 v.gj.ApelitTirane nr.2200dt.27.10.2011VendimGjyk.rrethit.gjyqes.Tirane ,leshim urdher Egzek. nr.7798 dt.28.12.2011listep. dt.11.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2014-06-06 2014-06-06 22310130012014 Udhetim i brendshem 602,ministria shendetesise,dieta,shkres 60 d 21/4/14,list pagee 2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 487,995 2014-06-02 2014-06-02 21310130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga maj 2014,list pagese 2014,np 100/5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2014-05-23 2014-05-23 18910130012014 Shpenzime per honorare 1013001 602,ministria shendetesise, pages komis cm barna shk 61 dt 22.4.14 bord 15.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,000 2014-05-23 2014-05-23 19010130012014 Sherbime telefonike 1013001 602,ministria shendetesise, rimb shp telef shk 15.5.14 bord 15.5.14 ft 13.5.14 s001188179632 dt 1.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 443,133 2014-05-02 2014-05-02 14410130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,786 2014-04-16 2014-04-17 12010130012014 Sherbime telefonike 602,ministria shendetesise,rimb tel,shkrese 15/4 d 15/4/14,fat janar shkurt mars 2014 per ministrin fat 0000000117878489,0000000117907468,10000000117937879
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-04-08 2014-04-08 10510130012014 Shpenzime per honorare 602,ministria shendetesise,pagese kom cmim barna E.Korkuti,shkrese dt 02.04.14 nr 50,lispagese 04.04.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 280,541 2014-04-01 2014-04-02 8610130012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014,np 100/2
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave