Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 113,156.00 11 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,938 2014-12-25 2014-12-26 56910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,800 2014-12-25 2014-12-26 54910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 23,258 2014-12-18 2014-12-19 52010130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1013001 Ministria shendetesise tatim ne burim listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2014-11-12 2014-11-13 46310130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim pagese komision cmim barna shtator 2014 shkrese 3201/4 dt. 31.10.2014 listpagese dt. 07.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,000 2014-09-05 2014-09-08 35510130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602,ministria shendetesise, tatim ne burim listpagese dt.02.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,740 2014-07-09 2014-07-09 19610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria e Shendetsise Tatim pagesa perkthim dokumenta, kont.36 dt.26.02.2014 listepagesa dt.23.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,620 2014-07-09 2014-07-09 29110130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria e Shendetsise Tatim Pagese perkthim kont.36 dt.26.02.2014 listepagesa dt.03.06.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,000 2014-07-04 2014-07-04 27610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2014-05-23 2014-05-23 18810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1013001 602,ministria shendetesise, tat pages komis cmimim barna shk 61 dt 22.4.14 bord 15.5.14
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,800 2014-04-08 2014-04-08 10610130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602,ministria shendetesise,pagese TATIM PAG KOMIS.CMIM BARNA JANAR-MARS 14MTAT KOMIS AD HOC. SHKRES NR 50 DT 02.04.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave