Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,138,681.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-09-01 2014-09-01 33910130012014 Shtesa page te tjera Ministria shendetesise paga gusht 2014,list pagese 2014.np plan 100 fakt 93
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,455 2014-07-01 2014-07-01 28110130012014 Shtesa page te tjera ministria shendetesise,paga qershor list pagese qershor 2014 Plan 100 fakt 91
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 443,133 2014-05-02 2014-05-02 14410130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/5
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-05-02 2014-05-02 14510130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga prill 2014,list pagese 2014.np 100/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,319 2014-04-01 2014-04-02 8710130012014 Shtesa page te tjera 600,ministria shendetesise,paga mars 2014,list pagese 2014.np 100/1
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave