Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) (Mbi 893 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 525,323,460.00 893 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ARTLINK Tirane 189,800 2014-12-30 2014-12-31 93710120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, lik.40% kont.3192 dt.15.07.14 ft.3 dt.26.12.14 seri 7868003
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,900 2014-12-30 2014-12-31 94810120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES,Projekt urdher 290/1 dt.17.10.14 Dhjetor 2014 kont.22.10.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DELTA PRINT Tirane 500,000 2014-12-30 2014-12-31 93410120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt Urdher360/1 dt.27.11.14 kont.5625 dt.02.12.14 ft.134 dt.26.12.14 seri 1664987 fh 57 dt.26.12.14 pcv 26.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,800 2014-12-30 2014-12-31 94510120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Tatim Dhjetor 2014 kont.3192 dt.15.07.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EDGAR MUCA Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 93910120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt urdher 374/1 dt.15.12.14 kont.22.12.14 ft.16 dt.22.12.14 seri 1117530
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 288,000 2014-12-30 2014-12-31 93110120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001,MIN KLUTURES, 40% kont.3726 dt.19.08.14 urdher 207 dt.18.08.14 Dhjetor 2014 pcv 26.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,000 2014-12-30 2014-12-31 94610120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Tatim Dhjetor 2014 kont.3116 dt.09.07.2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-30 2014-12-31 93310120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, Tatim Dhjetor 2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 200,000 2014-12-30 2014-12-31 94010120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt urdher 374/1 dt.15.12.14 kont.22.12.14 ft.276 dt.22.12.14 seri 05946938
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 180,000 2014-12-30 2014-12-31 93510120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001,MIN KLUTURES, Projekt urdher 207 dt.18.08.14 kont.3726/6 dt.19.08.14 Dhjetor 2014 pcv 26.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 94410120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, lik.40% kont.3116 dt.09.07.14urdher 153 dt.30.06.14 pika 16 Dhjetor 2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 18,000 2014-12-30 2014-12-31 92910120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, Pjesmarrje ne kom.Dhjetor 2014 VM 877 dt.03.10.14 shkrese 1347 dt.06.10.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,400 2014-12-30 2014-12-31 94910120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Tatim Dhjetor 2014 kont.22.10.2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 80,000 2014-12-30 2014-12-31 93210120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Tatim Dhjetor 2014 kont.3726 dt.19.08.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ELIO MEZINI Tirane 775,064 2014-12-30 2014-12-31 92810120012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1012001, MIN KLUTURES, sHPENZIME GJYQESORE um 365 DT.05.12.2014 VENDIM GJYQESOR 3147 DT.31.10.2008
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 46,801 2014-12-30 2014-12-31 92610120012014 Udhetim jashte shtetit 1012001, MIN KLUTURES, Bileta udhetimi UP 54 dt.30.10.14 ftese oferte 5025/1 dt.30.10.14 nj.fit.30.10.14 ft.325 dt.31.10.14 seri 7642042
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) LIZARD Tirane 81,600 2014-12-30 2014-12-31 94710120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt kont.22.10.14 ft.2 dt.17.11.14 seri 10101452 fh 42 dt.17.11.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) LIZARD Tirane 70,000 2014-12-30 2014-12-31 94210120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt kont.13.11.144 ft.13 dt.22.12.14 seri 19345563 fh 22.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) POETEKA Tirane 464,000 2014-12-30 2014-12-31 93810120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt urdher 67 dt.20.03.14 pika 16 kont.1466 dt.28.03.14 relacion monitorimi 5606 dt.27.11.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SINTEZA CO Tirane 187,250 2014-12-30 2014-12-31 95510120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012001, MIN KLUTURES, Blerje printera UP 60 dt.13.10.14kont.5977 dt.22.12.14 ft.2420 dt.22.12.14 seri 13679620 fh 11 dt.22.12.14 marrje dorezim 22.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,000 2014-12-30 2014-12-31 93610120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Tatim kont.3726/6 dt.19.08.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 106,908 2014-12-30 2014-12-31 95810120012014 Udhetim jashte shtetit 1012001,MIN KLUTURES, Dieta Aut.5626 dt.03.12.14 ft.863 dt.15.12.14 seri 7330699
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBARENT Tirane 21,000 2014-12-30 2014-12-31 94110120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, projekt urdher 374/1 dt.15.12.14 kont.22.12.14 ft.3079 dt.22.12.14 seri 19354179
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SINTEZA CO Tirane 4,454 2014-12-30 2014-12-31 95610120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012001, mk MIN KLUTURES, Blerje UPS UP 60 dt.13.10.14 akt lidhje kont.60/8 dt.10.12.14 oferte 06.11.14 kont.5976 dt.22.12.14 ft.2421 dt.22.12.14 seri 13679621 fh 12 dt.22.12.14 fit.09.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 57,960 2014-12-30 2014-12-31 95910120012014 Udhetim jashte shtetit 1012001,MIN KLUTURES, Bileta udhetimi pcv 22.12.14 aut.jashte 5970 dt.22.12.14 ft.870 dt.22.12.14 seri 770156
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) MIRAND SELENICA/1 Tirane 60,000 2014-12-30 2014-12-31 94410120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, Projekt urdher 324/1 dt.12.11.14 kont.13.11.14 ft.20 dt.24.12.14 seri 010618 fh 24 dt.24.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,800 2014-12-30 2014-12-31 94710120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES,Projekt urdher 290/1 dt.22.10.14 Dhjetor 2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) GENTIAN CIKO Tirane 20,000 2014-12-30 2014-12-31 94310120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001,MIN KLUTURES, Projekt Urdher 324/1 dt.12.11.14 kont.sherb. 13.11.14 ft.42 dt.22.12.14 sei 6704142
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 165,600 2014-12-30 2014-12-31 93010120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001,MIN KLUTURES, Projekt40 % kont.3872 dt.29.08.14 urdher 153 dt.30.06.14 pika 5 Dhjetor 2014 rap.final 5791 dt.11.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA '' U R A '' Tirane 4,794,000 2014-12-30 2014-12-31 90710120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40% kont.5208 dt.11.11.14 urdher 309 dt.30.10.14 VKM 596 dt.10.09.14 ft.1 dt.01.12.14 seri 19378951
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BASHA & I Tirane 999,558 2014-12-29 2014-12-29 92010120012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1012001, mk MIN KLUTURES, likuidim per Alma Baze dif.dettyrimi shkrese Permbarimore 33/6 dt.02.07.2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 142,679 2014-12-29 2014-12-29 90610120012014 Paga baze 1012001, MIN KLUTURES, tatim paga Detyrime te prapambetura Nentor 2013 Gusht-Shtator 2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-29 92510120012014 Udhetim jashte shtetit 1012001,MIN KLUTURES, Bileta udhetimi UP 48 dt.03.12.14 ftese oferte formulari 32 pcv emergjence 13.12.14 ft.862 dt.15.12.14 seri 7330698
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 63,600 2014-12-29 2014-12-29 92110120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001,MIN KLUTURES, Materiale dekorimi UP 50 dt.11.12.14 ftese oferte, nj.fituesi 12.12.14 ft.255 dt.15.12.14 seri 18843875 fh 53 dt.17.12.14 marrje dorezim 15.12.14
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ANIFEST Tirane 173,100 2014-12-27 2014-12-29 91010120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40% KONT.2211 DT.15.05.14 URDHER 67 DT.20.03.14 PIKA 30 FT.1 DT.03.12.14 SERI 5634056
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FONDACIONI "IDEA" Tirane 294,000 2014-12-27 2014-12-29 91210120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40% kont.2292 dt.20.05.14 urdher 67 dt.20.03.14 pika 36 ft.3 dt.15.12.14 seri 033864533
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 343,000 2014-12-27 2014-12-29 88510120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40% kont.3412 dt.30.07.14 urdher 153 dt.30.06.14 pika 31 ft.26 dt.18.12.14 seri 18119626
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ERVIN UKU Tirane 8,500 2014-12-27 2014-12-29 90810120012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012001, MIN KLUTURES, larje makine UP 13 dt.24.03.14 kont.25.03.14 ne vazhdim ft.909 dt.01.12.14 seri 758970
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,000 2014-12-29 2014-12-29 91610120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, tatim ne burim projekt Fondi i perkthyesit letrar,urdher nr 127/1 dt 13.06.2014
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 61,279 2014-12-29 2014-12-29 92710120012014 Udhetim jashte shtetit 1012001, MIN KLUTURES, Bileta udhetimi UP54 dt.30.10.14 ftese oferte 5025/1 dt.30.10.14 nj.fituesi 24.10.14 ft.305 dt.31.10.14 seri 17642021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave