Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,353,586.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 121,543 2014-04-29 2014-05-05 12910060012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar MTI, pagese per tatim ne burim per listen e pritjes
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 395,066 2014-04-18 2014-04-25 11110060012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar MTI liste pagese dt 21.03.2014 per kompensim page per punonjesit e larguar
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 269,557 2014-04-14 2014-04-16 10910060012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar MTI liste pagesa dt 21.03.2014 per kompensimin e pages S.Kadiu
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,252,993 2014-04-14 2014-04-16 1081006012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar MTI liste pagesa dt 21.03.2014 per kompensimin e pages per punonjesit e larguar
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 314,427 2014-04-14 2014-04-16 11010060012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar MTI liste pagesa dt 21.03.2014 per kompensimin e pages Sh.Memia
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave