Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 125,852,906.00 10 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) AGIM SULÇE Tirane 6,000,000 2014-08-12 2014-08-13 39610060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,Shpenz. ekzekutim vendim gjyqesorS.Dengu(pagese pjesore,shpronesim), urdher nr.238td.05.08.2014,Vend,Gjykate,nr,747dt.17.03.2014,lajmerim ekz,vullnetarnr 2265dt.25.04.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) AGIM SULÇE Tirane 2,253,888 2014-07-09 2014-07-15 34210060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI, Shpenz.vendim gjyqi shpronesim,B.Muça,U.ministrit nr.220,date08.07.2014,v,gjykateapelitnr.2051dt.23.05.2014,lajm.ekz.vullnetar nr.715/1dt.09.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Tirane 1,602,887 2014-06-13 2014-06-24 26010060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenzim det.prapambetur,vendim gjyqesor, shpronesime,Urdher nr.202,dt.11.06.2014,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) E.P.S.A Tirane 33,543,060 2014-06-18 2014-06-24 27010060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenzim vend.gjyqesor Det.Prapambetur(shpronesim)Urdher 202,dt.11.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 8,837,694 2014-06-13 2014-06-24 25910060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenzim det.prapambetur,vendim gjyqesor, shpronesime,Urdher nr.202,dt.11.06.2014,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 16,418,193 2014-06-18 2014-06-24 27310060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI.shpenzime gjyqi per shpronesim I.M.Sharra ,detyrimi prapambetur.urdheri nr.202dt.11.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 12,967,392 2014-06-12 2014-06-16 25710060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenz.gjyq.,det.prapambetur,urdher nr202dt.11.06.2014vendim gjykate nr6400,Dt.15.07.2009
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 7,525,685 2014-06-12 2014-06-16 25410060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shp.vendim gjyq,A.Burnaci.Urdhernr.202dt.11.06.2014V,gjyqinr.5077Akti,dt.27.09.2011Det.I prapambetur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 30,559,303 2014-06-12 2014-06-16 25310060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenzim vendim gjyqesor F.Brari,urdher nr202dt.11.06.2014(detyrim i prapambetur)vend,gjyk.Tiranenr.12484dt.18.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ILIRJAN SHKRELA Tirane 6,144,804 2014-06-12 2014-06-16 25610060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MTI,shpenz.gjyq.,det.prapambetur,urdher nr202dt.11.06.2014vendim gjykate nr.2377dt.03.09.2010
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave