Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 325,226,866.00 658 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALB-LEAA Tirane 444,000 2014-12-30 2014-12-31 71810060012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006001 MTI, .Shpenz.rip.rrjeti elektrik &hidraulikfat.46dt.26.12nr.S.16405146,U.6662dt.29.10,Preventovdt.05.11,U.Prok.nr.72dt.12.11,Ft.03.12,vler.perf.03.12.14Situacion,form.njoft.
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALB-LEAA Tirane 288,000 2014-12-30 2014-12-31 72210060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1006001 MTI, .Shpenz.blerje mat.zyre te pergjithshmeFat.45dt.26.12.14,nr.S.16405145,F.H.nr.51dt.26.12,U.Prok.nr.76dt.23.12.14,ft.oferte.vler.perf,dt.23.12,form.njoftim fituesidt.26.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 384,000 2014-12-30 2014-12-31 72310060012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1006001 MTI, .Shpenz.sherbimi shtypjes se licencave,fat.nr34dt.29.12,nr.serie7651085,F.Hnr.68dt.29.12.14,U.Prok.nr.75dt.22.12.14Ft.oferte,vler.perf.dt.23.12.14.Memo dt.22.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 200,000 2014-12-30 2014-12-31 72110060012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1006001 MTI, .Shpenz.blerje kartolina,fat.nr.33dt.29.12,nr.S.7651084,F.H.nr.67dt.29.12.14,U.Prok.nr.74dt.22.12.14,Ft.oferte,vler,perf,dt.24.12.14,Memo dt.22.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-12-29 2014-12-31 70910060012014 Paga baze 1006001 MTI, .Shpenz.page per sa ndaluar ne muajin Nentor 2014,ndalese celulari
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,158 2014-12-30 2014-12-31 72410060012014 Posta dhe sherbimi korrier 1006001 MTI, .Shpenz.sherbimi postar ,fat.5033dt.26.12.2014,nr,serial16482508,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 43,330 2014-12-30 2014-12-31 71910060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.661dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,900 2014-12-26 2014-12-31 69010060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.664dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 40,950 2014-12-24 2014-12-31 69910060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.664dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) QENDRA PER ZHVILLIM E INICIATIVE SOCIALE Tirane 49,516 2014-12-24 2014-12-31 702100600120141 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006001 MTI, .Shpenz.Rimbursim TVSHFat.nr.1,nr,S.13307559.Fat.2.nr.S.133307560,datat14.01.2014,U.ministrit nr.330dt.22.12.2014kontrata 97/1dt.02.08.2013
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MANDI - 2K Tirane 175,760 2014-12-30 2014-12-31 72010060012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1006001 MTI, shpenzim sherbim roje nate,amendament kontrateper rritjen e pages,nr.29.12,dt.29.12.14kontratenr.20/1dt.01.04.14,ne vazhdim,Fat.nr.195dt.29.12.2014nr.S.19017025,fat.194nr.S.19017024dt.29.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) QENDRA PER ZHVILLIM E INICIATIVE SOCIALE Tirane 81,967 2014-12-24 2014-12-31 703100600120141 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006001 MTI, .Shpenz.Rimbursim TVSHFat.nr.4,nr,S13307565.Fat.5.nr.S.133307566, Fat.6nr.S.13307567,datat 05.11.2014,U.ministrit nr.330dt.22.12.2014kontrata 97/1dt.02.08.2013
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 50,170 2014-12-29 2014-12-31 71010060012014 Elektricitet 1006001 shpenzim energji elektrike , per sa likujduar kamatat e vitit 2014, faturat per periudhen30.09-30.10,28.06.-29.07,26.03-30.04,26.02-26.03.,27.01-26.02,26.12-27.01.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KLAR Tirane 90,000 2014-12-30 2014-12-31 72510060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .ShpenzPritje e percjellje,blerje kafw,Fat,nr.833dt.24.11,nr.serie17529786,F.H.nr.61dt.24.11.14,U.P.nr.60dt,29.7.14ft.oferte,Vler,perf.dt.06.08,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 506,086 2014-12-19 2014-12-30 69010060012014 Karburant dhe vaj 1006001 MTI, .Shpenz.blerje nafte litra 3566,kontrate ne vazhdim nr.2939/1dt.23.06.14,Faturanr.963dt.15.12.14nr.serial18091115,fl.Hyrje63dt15.12.14,autorizim per terheqje mallinr.15/12dt.15.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 252,272 2014-12-24 2014-12-30 70510060012014 Sherbime telefonike MTI, shpenzim telefon Cel,periudha Maj- Nentor 2014,,Fatura nr.date 01.05.14,01.06.14,01.07.14,01.08.14,01.09.14,01.10.14,01.11.14, per z.E.Haxhinasto
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 944,744 2014-12-19 2014-12-30 69410060012014 Kancelari 1006001 MTI, .Shpenz.Blerje KANCELARI,Kontrate Nr.2939/3/1,dt.30.06.14,ne vazhdim,Fat.nr.6981566056nr.serial7966056,Fhyrjet nr.47 deri ne 57,&45,dt.03.11.14bashkelidhur P.Verbalet e marrjes ne dorezim,autorizim lidhje kont nr.9/6,dt30.05.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,910 2014-12-24 2014-12-30 69810060012014 Te tjera transferta tek individet MTI, shpenzim varrimi Shkresa nr.660,666,669,670,674,677,683,684,698,dt.15.12.2014,lista beshkelidhur dt.17.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2014-12-24 2014-12-30 70610060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje dhurata per Deleg.Turk,Fat.nr.72dt.18.12.2014,nr.s.16035322.F.H.nr.64dt.18.12.2014,Programi pune nr.18/12,date 18.12.214
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 327,250 2014-12-24 2014-12-30 70110060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa 668,679,682,699,dt.15.12.14memo kredia dt.27.11.14,lista pagesa dt,17.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MAK ALBANIA Tirane 12,500 2014-12-24 2014-12-30 70710060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.pritje percjellje, qera salle &uje,kafe,Program pune nr.18.12,date 18.12.2014,Fat.nr.161308,date23.12.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2014-12-24 2014-12-30 70410060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nr.8276dt.22.12.2014nr,serial18731824F.H.nr.65.dt.22.12.14,Kontrate ne vazhdim nr.3069dt.09.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,384 2014-12-19 2014-12-26 681100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.tatim ne burim per KKDM.&KKT&KTPD,K.licensaveshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 26,500 2014-12-19 2014-12-26 69710060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.29.09.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-19 2014-12-26 679100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.&KKTshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,899 2014-12-19 2014-12-26 69110060012014 Sherbime telefonike 1006001 MTI, .Shpenz.telefon cel.muaji nentor14,Fat.nrSerial123628394dt.01.12.2014,Y.Manjani
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,800 2014-12-19 2014-12-26 69210060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,Y.Manjani, nentor14,shkresanr.01/12dt.01.12.14,shkresa nr.1164/03/04,dt.28.8.2014,pjesemarrje ne KKT
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,000 2014-12-19 2014-12-26 69510060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.18,20,27,5.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,500 2014-12-19 2014-12-26 69610060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.1,7,12,22,27.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAEL - 2000 Tirane 9,000 2014-12-19 2014-12-26 69310060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1006001 MTI, .Shpenz.Blerje peme e vitit te ri,Fat.421dt12.12.14,nr.serial15738913,F.H.nr.49,dt.12.12.14,Memo,dt.12.12.14,U.Prok.nr.73dt.12.12.14Ofertat dt.12.12.14P.Verbal i prok.,dt.12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,900 2014-12-15 2014-12-19 68610060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nr.3397dt.27.11.2013nr,serial11318547F.H.nr.39dt.27.11.2013,P.Verbal i emergjencesdt.27.11.2013
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 105,000 2014-12-12 2014-12-19 66610060012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1006001 MTI, shpenzimmirmbajtje automjete,kontrtae ne vazhdim nr.1406/6dt.26.05.14,Fat.nr.637nr.s.15628070,Fat.632nrs156280065nr.fat.634,nr.s.15628067,,Fat.635nr.s.15628068,Fat.636,nr.s.15628069,datat,09.12.2014nr.s.dt.09.12.14,
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,822 2014-12-12 2014-12-19 66910060012014 Posta dhe sherbimi korrier 1006001 MTI, Shpenzime postare per muajin Nentor14Fat.nr.4661dt.26.11.14nr.serial16482938
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-12-15 2014-12-19 67510060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) "P I R R O" Tirane 17,000 2014-12-15 2014-12-19 68310060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje dhurata per ministrin maqedonas,Fat.nr.20dt.07.12.2013,nr.s.09026920F.H.nr.42/1dt.09.12.2013,Programi nentor 2013,Memo Dt.06.12.2013
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-12-15 2014-12-19 67710060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 818 2014-12-15 2014-12-19 68210060012014 Sherbime telefonike 1006001 MTI, .Shpenz.telefoni, dif, e muajit Tetor 2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,680 2014-12-12 2014-12-19 66710060012014 Kompensime speciale te tjera 1006001 MTI, kompensim per energjine elektrike 6/mujori i dyte,(V.Osmani&A.Lika)shkresa nr.3610,dt.07.07.14,Lista bashkengjiturdt.11.11.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 142,943 2014-12-12 2014-12-19 66410060012014 Sherbime telefonike 1006001 MTI, shpenzim telfoni fix&server muaji Nentor 14,Fat.nr.s.718908340dt.30.11.2014,nr.klienti 310001719856dhe nr.s.719033113dt.30.11.12,nr.klienti 310001632670
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 118,380 2014-12-12 2014-12-19 66510060012014 Uje 1006001 MTI, shpenzim per ujin muajin Nentor 14Fatura nr.1411-159334-1-1,dt.21.11.14,nr.kontrates159334-1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave