Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) (Mbi 465 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 284,669,489.00 465 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ITIRANA Tirane 1,273,273 2014-12-30 2014-12-31 42610050012014 Sherbime te tjera Min.Bujqesise ofrim sherbimesh panairi likj.totl. kont 5034/1 dt 15.07.14,shkrese nr 42 dt 28.07.14,p.v. monitorimi nr 9032 dt 29.12.14,fat nr 1697 dt 29.12.14,seri 17715997
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 1,308,049 2014-12-30 2014-12-31 42710050012014 Sherbime te tjera Min.Bujqesise sherb dhe riparim zyrash, likj.totl. kont 8255/3 dt 05.12..14, u.p. nr 8251/1nj.ft nr 8251/4 dt 04.12.14,p.v.m.dorezim. dt 26.12.14,sit punimsh. fat nr 29 dt 29.12.14,s. 87110929
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) LE SPOT PRODUCTION SH.P.K Tirane 4,555,200 2014-12-30 2014-12-31 42810050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Bujqesise ofrim sherbimesh panairi likj.TOTAL kont nr 7635/2 dt 31.10.14,urdh nr 57/1 dt 07.08.14, u.p. nr 439 dt 11.09.2014, tender hapur dt 25.09.14, nj.fit dt 16.10.14, p.v.marje dorezim dt 30.12.14, fat nr 106 dt 30.12.14,s.11056647
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 189,600 2014-12-29 2014-12-30 41610050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete.TR66-53N,TR01-06Z, ak-verifikimi dt 24.12.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 24.12.14, certifikate garancie dt 24.12.14,fat 684,685 s.15627068/069, dt 24.12.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MITAT LIKA Tirane 45,600 2014-12-29 2014-12-30 41410050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise larje makinash nentor-dhjetor 2014,likujd total i kont nr 1071/3 dt 28.02.14,fat nr72 s.13761522 dt 03.12.14,fat nr 79 s.13761529 dt 26.12.14
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) "SSX" Tirane 200,256 2014-12-26 2014-12-29 40910050012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Min.Bujqesise pagese roje objekti per m-dhjetor 2014 fat nr 292 dt 22.12..2014,seri 16799935 lik ,total kont nr 2584/2 dt 24.04.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 116,200 2014-12-26 2014-12-29 41210050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per M. Edmond Panariti +Vojo Bregu -u.p.nr 477 dt 09.10..2014 f,oft.nr 7110/1 dt 09.10.14,, p.v. nr 1 dt 09..10..2014, nj.fit dt 14.10.14, fat nr 1125 dt 15.10.2014, seri 17781078
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 214,200 2014-12-29 2014-12-29 42110050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per Vojo Bregu+ Edi Ferro -u.p.nr 567 dt 19.12.2014 f,oft.nr 8840/2 dt 19.12..14,, p.v. nr 1 dt 19.12...2014, tender i vogel, dt 20.12.2014,fat nr 32 dt 20.12..2014, seri 7485582
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DOPPLER-AL Tirane 84,000 2014-12-26 2014-12-29 41010050012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Min.Bujqesise mirembajt+sherb ashen -u.p.nr 249, dt 22.05.14,f.oft. nr 3622/1 dt 22.05.14,tender dt 27.05.14,nj.fit dt 27.05.14kont sherb.nr 3632/4 dt 14.07.14,p.v. punim. dt 23.12.14, fat nr 55 dt 23.12.14,seri 19391651
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GECI Tirane 330,680 2014-12-26 2014-12-29 41310050012014 Shpenzime te tjera qiraje Min.Bujqesise QERA AMBIENTI -u.p.nr 340,340/1,361,dt 01,04,24.07.2014. PROG PRITJE 5286 DT 24.07.14, p.v. nr 1 DT 01-04-24.07.14 FAt nr 2744 dt 10.07..2014, seri 14872744;NR 2756 DT 10.07.14S.14872756;NR 2797 DT 24.07.14.S. 14872797
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GECI Tirane 161,040 2014-12-29 2014-12-29 41810050012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Bujqesise pritje percjellje,u.p.nr 531dt 12.11.2014. PROG PRITJE 7920 DT 12.11.14, FAt nr 9627 dt 15.11..2014, seri 17809627
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,500 2014-12-26 2014-12-26 41110050012014 Udhetim i brendshem Min Bujqesise Dieta brenda vendit ,m-dhjetor 2014 autorizim nr.23 dt.dt 27.11.14,aut nr 05 dt 13.12.14, liste pagese dhjetor 2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) LE SPOT PRODUCTION SH.P.K Tirane 5,545,464 2014-12-23 2014-12-24 40810050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Bujqesise ofrim sherbimesh panairi likj.pjesor kont nr 7635/2 dt 31.10.14,urdh nr 57/1 dt 07.08.14, u.p. nr 439 dt 11.09.2014, tender hapur dt 25.09.14, nj.fit dt 16.10.14, p.v.marje dorezim dt 19.12.14, fat nr 97 dt 12.12.14,s.11056638
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 86,500 2014-12-23 2014-12-24 40610050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per Brisilda Pellumbi & Arben Kipi -u.p.nr 488 dt 16.10..2014 f,oft.nr 7295/1 dt 16.10.14,, p.v. nr 1 dt 16.10..2014, nj.fit dt 17.10.14, fat nr 708dt 20.10..2014, seri 7330538
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) LE SPOT PRODUCTION SH.P.K Tirane 8,151,792 2014-12-22 2014-12-23 40710050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Bujqesise ofrim sherbimesh panairi likj.pjesor kont nr 7635/2 dt 31.10.14,urdh nr 57/1 dt 07.08.14, u.p. nr 439 dt 11.09.2014, tender hapur dt 25.09.14, nj.fit dt 16.10.14, p.v.marje dorezim dt 18.12.14, fat nr 87 dt 20.11.14,s.1056628
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ERCON Tirane 121,766 2014-12-22 2014-12-23 40410050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per Alban Zusi -u.p.nr 521/1 dt 10..11.2014 tre ofert. dt 11.11.2014,, p.v. nr 1 dt 11..11.2014, fat nr 92 dt 11.11.2014, seri 0936895
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,864 2014-12-19 2014-12-23 40110050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise dieta per jashte shtetit,( DIFERENCE)Urdher MBZHRAU NR 472 DT 07.10.2014,AUTORIZIM NR 19/12 DT 19.12.2014,BLERJE VALUTE DOLLARE 240ME KURSIN 1$= 116.1 LEKE ,URDHER-SHERBIMI NR 6783/4 DT 07.10.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 47,950 2014-12-22 2014-12-23 40310050012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Bujqesise pagese per pritje-percjellje u.p. nr 491/1 dt 24.10..2014 prog. pritje nr 7414/1 dt 24.10.2014 ; f.ofert. dt 24.10.14,fat nr 20 dt 27.10..2014,s. 15102120,p.verb nr 1,2 dt 24,27.10.2014 dreke per zv.ministri bujqesise i Kines
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-12-18 2014-12-19 40210050012014 Uje Min.Bujqesise pagese uji nentor 2014,Kontrate nr 159740-1,Fat 1411-159740-1-1 dt 25.11.2014 ,Nr matesi 10115167,Nr vules 0075386
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 79,520 2014-12-17 2014-12-19 38910050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per Arben Kipi +Marsela Maci-u.p.nr 543 dt 26.11.2014 f.oft. nr 8252/1 dt 26.11.14, p.v. nr 1,2 dt26, 27.11.2014, nj.fit dt 27.11.14, fat nr 1325dt 27.11.2014, seri 17781276
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 100,680 2014-12-17 2014-12-19 35510050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjeti. , TR 66-78N, kont. 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 12.12..14, p.v.erb. marje dorezim dt 12.12.2014, certifikate garancie dt 12.12..14, fat 660dt 12.12..2014.seri 15628093p.v.riparimi dt 12.12.14
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 15,000 2014-12-16 2014-12-18 39210050012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Bujqesise tender, blere e vogel dt 03.10.14, nj.fit dt 06.10.2014, p.verb nr 1 dt 02.10.14,fat nr 744 dt 27.11.14, seri nr 19256762
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2014-12-16 2014-12-18 38510050012014 Shpenzime per honorare Min Bujqesise pagese honorare per ministrin Edmond Panariti si anetar i KKT-se sipas urdherit nr 8238/1 dt 16.12.2014, shkrese nr 1584/5/9 dt 21.11.2014, VKM nr 887 dtr 03.10.13, listeprezence e KKT dt 07.11.14bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 117,700 2014-12-17 2014-12-18 39710050012014 Elektricitet 1005001 Min Bujqesise energjia OSHEE m / NENTOR 2014 kont.H109835 periudha 18.10.2014-18.11.2014 matesi 2271625/nr. vules 381252,Fat nr 619121025 dt 10.12..2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 186,780 2014-12-17 2014-12-18 39610050012014 Udhetim jashte shtetit Min Bujqesise blere 1320euro me kursin 141.50leke per dieta me jashte shtetit sipas urdher sherbimi nr 7825/4,7864/2,8497/1,8211/4, dt 07,10,27.11.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,530 2014-12-17 2014-12-18 39810050012014 Udhetim i brendshem Min Bujqesise dieta brenda vendit , autorizim nr 7950/2,663/2/1,11/11,18/11,20/11,23/11,dt 13,11,18,20,23,-11-2014,dt 22.09.14, autoriz nr 3,9/12,dt 03,09-12.2014,lidte pagese dt 17.12.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,252,782 2014-12-16 2014-12-17 35710050012014 Sherbimet bankare Min Bujqesise Kuote vjetore nderkombetare 2014 ne (SWGRRD,30.000 EURO KURSI 141.5 LEKE) U.Minst. nr 556 dt 09.12.14, k.transft dt 15.05.14, pagese e anetaresise ne grupin RAJONAL TE EUROPES JUGLINDORE PER VITIN 2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,334,487 2014-12-16 2014-12-17 35610050012014 Sherbimet bankare Min Bujqesise Kuote vjetore nderkombetare 2014 ne ( EPPO-23520 EURO KURSI 141.5 LEKE) U.Minst. nr 557 dt 09.12.14, k.transft dt 17.12.2013, pagese e anetaresise ne ORGANIZATEN EUROPIANE DHE MESDHETARE per mbrojtjen e bimeve
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 126,000 2014-12-15 2014-12-16 39110050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per Edmond Panariti & Vojo Bregu -u.p.nr 539 dt 25.11.2014 f.oft. nr 8210/1 dt 25.11.14, p.v. nr 1 dt 25.11.2014, nj.fit dt 26.11.14, fat nr 100 dt 27.11.2014, seri 6976901
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MONDIAL SHPK Tirane 82,800 2014-12-15 2014-12-16 37910050012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Bujqesise pritje-percjellje per te huaj, -u.p.nr 530 dt 12.11.2014 f.oft. nr 7918/1 dt 12..11.14, program-pritje nr 7920 dt 12.11.14, fat nr 82 dt 14.11.2014, seri 16790082,darke per delegc,Maqedonas dt 13.11.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 44,200 2014-12-11 2014-12-12 38810050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per z.Alban Zusi -u.p.nr 540 dt 25.11.2014 f.oft. nr 8211/1 dt 25.11.14, p.v. nr 1 dt 25.11.2014, nj.fit dt 26.11.14, fat nr 99 dt 26.11.2014, seri 5394100316
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 51,660 2014-12-11 2014-12-12 38710050012014 Udhetim jashte shtetit Min.Bujqesise blerje bileta jashte shtetit per z.Laura Grezda -u.p.nr 522 dt 07.11.2014 f.oft. nr 7825/1 dt 07.11.14, p.v. nr 1 dt 07.11..2014, nj.fit dt 09.11.14, fat nr 84 dt 09.11.2014, seri 5394084
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 28,731 2014-12-11 2014-12-12 38310050012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min Bujqesise abonim ne shtyp m/nentor fat nr 479, seri 12594929dt 01.12.2014 fat nr 478 dt 01.12.2014,seri 12594928p.verb. nr 125 dt 01.11.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,800 2014-12-11 2014-12-12 39010050012014 Udhetim i brendshem Min Bujqesise Dieta brenda vendit , autorizim nr.7374/1dt.20.10.2014 autorizim nr.18/11,25/11,03/12dt18,25.11.2014,dt 03.12.2014dhe liste pagese dt 11.12.2014r
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 142,587 2014-12-11 2014-12-12 38610050012014 Sherbime telefonike Min Bujqesise telefoni statik,Nr. klientit 310001692709, Nr. fat.718856854dt.31.11..2014,Lik fatura nentor 2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ITIRANA Tirane 1,273,273 2014-12-11 2014-12-12 38210050012014 Sherbime te tjera Min Bujqesise sherbime ,BLU-BOX 2014,kont vazhdim nr 5034/1 dt 15.07.14 P.V. monitorimi nr 5464/5 dt 01.12..14;fat nr 1596,seri 17715896 dt 01.12.14;
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 88,320 2014-12-11 2014-12-12 38410050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR32-60F , akt-verifikimi dt 08.12..2014, p.v.erb. marje dorezim dt 08.12..14, certifikate garancie dt 08.12..2014, fatnr 628 dt 08.12..2014.seri 15628061
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) "SSX" Tirane 200,256 2014-12-04 2014-12-05 37710050012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Min.Bujqesise pagese roje objekti per m-nentor 2014 fat nr 267 dt 30.11.2014,seri 16799910 kont vazhdim nr 2584/2 dt 24.04.2014
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 457,200 2014-12-04 2014-12-05 38010050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR01-06Z , akt-verifikimi dt 26.11.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 26.11.14, certifikate garancie dt 26.11.2014, fatnr 606 dt 26.11.2014.seri 15627639, fat nr 607 dt 26.11.14 seri 15627640 kont vazhdim
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,293 2014-12-04 2014-12-05 38110050012014 Udhetim i brendshem Min Bujqesise dieta brenda vendit , autorizim nr 2/10 dt 02.10.2014, liste pagese dhe flete perllogaritese tetor 2014dhe rimbursim telefoni tetor 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave