Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 123,275,218.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KULLOLLI & CO BAILIFF Tirane 19,579,962 2014-12-30 2014-12-31 77510040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Albatrex,urdher nr 535 dr 05.12.2014,vendim nr 5541 dt 05.07.2010,vendim nr 1100 dt 19.05.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 54,840 2014-12-30 2014-12-31 77610040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbarimi Aleksander Muci,urdher nr 578 dt 30.12.2014,fat nr 16 dt 12.12.2014,seri 10947116
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 461,790 2014-12-11 2014-12-12 71510040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Liljana Leli,vendim nr 6485 dt 23.11.2011,urdher nr 535 dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,226,760 2014-12-11 2014-12-12 714100400120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Klodiana Paluka,vendim nr 9261 dt 09.10.2012,6867 dt 26.11.2013,1560 dt 28.06.2013,urdher nr 535 dt 05.12.2014,fat nr 1826 dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 212,455 2014-12-11 2014-12-12 71810040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tatim per vendimet e gjyqit te liste te prapambetyra
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 1,306,228 2014-12-11 2014-12-12 71610040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Ilir Shijaku,vendim nr 2 dt 13.01.2010,urdher nr 535 dt 05.12.2014,mabjtur 10% tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARTAN SIMA Tirane 447,237 2014-12-11 2014-12-12 71710040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Enri Proko,vendim nr 1098 dt 27.03.2014,414 dt 06.11.2014,urdher nr 535 dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 657,747 2014-12-10 2014-12-11 71010040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Albsteza,urdher nr 535 dt 05.12.2014,vendim nr 6921 dt 16.10.2007,1772 dt 06.11.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KULLOLLI & CO BAILIFF Tirane 1,594,000 2014-12-10 2014-12-11 70910040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Albatrex,urdher nr 535 dr 05.12.2014,vendim nr 5541 dt 05.07.2010,vendim nr 1100 dt 19.05.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 831,182 2014-12-09 2014-12-11 71210040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS urdher nr 535 dt 05.12.2014 vendim gjyqi Eniselda Ninei,vendim i apelit nr 652 dt 12.03.2014,vendim nr 3320 dt 01.04.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 800,000 2014-12-10 2014-12-11 70710040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Aleksander Muci,urdher nr 535 dt 05.12.2014,vendim nr 3407 dt 15.04.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 382,757 2014-12-10 2014-12-11 71410040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Xhengo,urdher nr 535 dt 05.12.2014,vendim nr 239 dt 02.03.2004,shkrese nr 12556 dt 13.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 740,887 2014-12-10 2014-12-11 71110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Llaqi Cetri,urdher nr 535 dt 05.12.2014,vendim nr 393 dt 15.02.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 280,500 2014-12-10 2014-12-11 71310040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Podgorica diference ,urdher nr 535 dt 05.12.2014,vendim nr 1121 dt 15.06.2010,shkrese nr 13919 dt 06.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIRA MHILLI Tirane 877,917 2014-12-09 2014-12-10 70810040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS urdher nr 535 dt 05.12.2014 vendim gjyqi Esat Bushati,vendim i apelit nr 687 dt 20.03.2014,vendim nr 2374 dt 18.11.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 57,907 2014-10-03 2014-10-06 570100400120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbeimi,urdher n 433 dt 26.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 200,750 2014-10-02 2014-10-02 57710040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tatim per vendime gjyqi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,806,750 2014-10-02 2014-10-02 57610040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Sh.Dine vendim nr 477 dt 15.10.99,urdher n 433 dt 26.09.2014,miratim nga Min.Fin dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 517,952 2014-10-02 2014-10-02 57210040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi E.Driza vendim nr 2436 dt 21.03.2008,urdher n 433 dt 26.09.2014,miratim nga Min.Fin dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,195,617 2014-10-02 2014-10-02 57310040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbarimore per vendim gjyqi Llaqi Cetri vendim nr 393 dt 15.02.2013,urdher n 433 dt 26.09.2014,miratim nga Min.Fin dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 72,727 2014-10-02 2014-10-02 57110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbarimore per vendim gjyqi Edlira Kamberi,urdher n 433 dt 26.09.2014,miratim nga Min.Fin dt 02.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 840,380 2014-09-04 2014-09-04 51810040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tatime vendime gjyqi,urdher nr 323 d t11.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 109,297 2014-08-29 2014-09-01 329100400120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tarife permbarimore per shpenzime gjyqi,urdher nr 406 dt 25.08.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 36,036,828 2014-07-14 2014-07-15 33410040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vemdim gjyqi,Llaqi Cetri,vendim nr 393 dt 15.02.2013,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014,urdher nr 323 dt 11.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2014-07-15 2014-07-15 39110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 602 MZHETS . lik tat vend gjyq
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KOZETA CAKA Tirane 3,403,063 2014-07-01 2014-07-02 33210040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Alba Shipping vendim nr 5969 dt 11.06.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 7,563,420 2014-07-01 2014-07-02 30910040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Ilir Shijaku vendim nr 2 dt 13.01.2010,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 3,787,747 2014-06-26 2014-06-27 33310040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Liljana Leli vendim nr 6485 dt 23.11.2011,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 15,013,115 2014-06-26 2014-06-27 31110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Xhengo vendim nr 239,240 dt 02.03.2004,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 8,793,704 2014-06-26 2014-06-27 33010040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Podgorica vendim nr 1121 dt 15.06.2010,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 420,861 2014-06-26 2014-06-27 37010040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS tatim vendim gjyqi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AGIM SULÇE Tirane 508,541 2014-06-18 2014-06-18 32110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Greta Shyti nr 2760 dt 22.11.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 1,129,964 2014-06-13 2014-06-16 31810040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Evis Shani nr 2838 dt 04.12.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BLEK-K Tirane 564,521 2014-06-16 2014-06-16 32710040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Rrahman Boci nr 1581/998dt 29.12.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,295,408 2014-06-16 2014-06-16 32910040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Flamur Rogu nr 9402 dt 23.09.2013,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 748,311 2014-06-13 2014-06-16 31010040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Sadik Malasi nr 253 dt 20.09.2010,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BASHA & I Tirane 386,356 2014-06-16 2014-06-16 32810040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Lindita Deliai nr 2838 dt 04.12.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 1,062,966 2014-06-13 2014-06-16 31710040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Venera Ashiku nr 9328 dt 21.09.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 2,846,636 2014-06-13 2014-06-16 31310040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Neziha Cenga nr 100 dt 02.11.2009,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 819,002 2014-06-13 2014-06-16 33110040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Arbes Rusi nr 3676 dt 16.04.2012,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave