Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 27,010,541.00 46 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 36,858 2014-12-29 2014-12-30 75610040012014 Paga baze 600 MZHETS telefon,kodi 44071,fat Gusht,Tetor 2014,seri 119346524,119371070
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 82,662 2014-12-01 2014-12-01 68710040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash nentor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 83,649 2014-11-03 2014-11-03 64210040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash tetor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,090,290 2014-11-03 2014-11-03 64610040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash tetor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,159,851 2014-11-03 2014-11-03 64510040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash tetor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 86,274 2014-10-17 2014-10-20 606100400120141 Paga baze 600-602 MZHETS telefon,kodi 422151411,fat dt 01.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,492 2014-10-01 2014-10-01 58610040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash shtator 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,291,315 2014-10-01 2014-10-01 58110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash shtator 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,330 2014-10-01 2014-10-01 58310040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash shtator 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,532,021 2014-10-01 2014-10-01 58010040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash shtator 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,311,925 2014-09-01 2014-09-01 50410040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash gusht 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 845,463 2014-09-01 2014-09-01 50510040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash gusht 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-09-01 2014-09-01 50710040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash gusht 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,356,635 2014-09-01 2014-09-01 50610040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash gusht 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 254,266 2014-08-01 2014-08-01 42110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash korrik 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 853,065 2014-08-01 2014-08-01 42210040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash korrik 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,853 2014-08-01 2014-08-01 42510040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash korrik 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,357,333 2014-08-01 2014-08-01 42610040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash korrik 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 112,668 2014-07-24 2014-07-25 41210040012014 Paga baze 602, MZHETS tel,kod 44071,fat 116906537 d 1/7/14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 19,344 2014-07-21 2014-07-21 40110040012014 Paga baze 1004001 602 MZHETS,TEL AMC PASKALI,KLIENT 546956,UDHER 85 D 31/1/14,FAT 1188821159 D 1/7/14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 101,477 2014-07-15 2014-07-15 39010040012014 Paga baze 1004001 602 MZHETS . lik ft cel
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,282,462 2014-07-01 2014-07-02 38110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash qershor 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,330 2014-07-01 2014-07-02 27710040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash qershor 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,853 2014-07-01 2014-07-02 38410040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash qershor 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 991,911 2014-07-01 2014-07-02 38210040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash qershor 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 59,870 2014-06-13 2014-06-13 32610040012014 Paga baze 602 MZHETS telefon.kodi 44071,fat dt 01.05.2014,01.04.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,588 2014-06-11 2014-06-12 30510040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-06-02 2014-06-02 28810040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,276,235 2014-06-02 2014-06-02 29110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash maj 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 976,765 2014-06-02 2014-06-02 28710040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash maj 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,623 2014-05-21 2014-05-22 27610040012014 Paga baze 602 MZHETS tatim leje zakonshme bordero 30.4.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 14,246 2014-05-15 2014-05-16 27110040012014 Paga baze 602 MZHETS shpenzime cel. b.paskali ft 1188206419 dt 1.5.14 kod abonenti 545956 urdher 85 dt 31.1.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,842 2014-05-02 2014-05-02 25310040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,697,452 2014-05-02 2014-05-02 25110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash prill 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 82,842 2014-05-02 2014-05-02 24910040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash prill 2014 bordero bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 25,000 2014-04-15 2014-04-16 20810040012014 Paga baze 602 MZHETS shpenzime g.mecaj, detyrimi vendim gjyqesor mars 2014, liste pagese 31.03.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 81,014 2014-04-10 2014-04-11 20110040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime page per leje vjetore bordero dt 10.4.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,790 2014-04-04 2014-04-07 20010040012014 Paga baze 600 MZHETS diference page per sa kaluar me pak per muajin mars r.bocaj bordero 4.4.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,522 2014-04-03 2014-04-04 18910040012014 Paga baze 600 MZHETS pagese telefon cel ft 117793754 dt 02.03.14, kod abon 1006397, kontr vazhdim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,504 2014-04-01 2014-04-02 18710040012014 Paga baze 600 MZHETS shpenzime pagash mars 2014 bordero bashkengjitur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave