Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,694,188.00 7 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 1,214,400 2014-10-03 2014-10-06 600100400120141 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS pajisje,up nr 374 dt 22.07.2014,njoftim fit nr 6043/1 dt 12.08.2014,kontrate nr 6043/2 dt 29.07.2014,fat nr 90 dt 17.09.2014,seri 19671907,fh nr 14 dt 17.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MUCA Tirane 1,716,720 2014-09-30 2014-10-01 57810040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS pajisje,up nr 23 dt 06.05.2014,njoftim fituesit dt 24.07.2014,kontrate nr 5970/1 dt 27.08.2014,fat nr 2114 dt 09.09.2014,seri 16468015,fh nr 13 d t09.09.2014,pv marrjes dorezim dt 09.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AL-TEK Tirane 5,400,000 2014-08-05 2014-08-06 42710040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS vendosje cilleri,up nr 361 dt02.07.2014,pv dt 25.07.2014,njoftim fituesi nr 5736 dt 25.07.2014,kontrate nr 5376/1 dt 29.07.2014,fat nr 302 dt 04.08.2014,seri 14436584,fh d t04.08.2014,pv marrjese ne dorezim dt 04.08.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ANORIA Tirane 39,984 2014-07-24 2014-07-25 41310040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602, MZHETS bl tapet,up 368 d 11/7/14,ft of 14/7/14,njf 21/7/14,fat 31 f 21/7/14 s 09368381,fh 9 d 21/7/14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 447,084 2014-06-06 2014-06-06 30010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS blerje kondicioner up 281 dt 14.5.14 ft.oferte 15.5.14 nj.fituesi 15.5.14 ft 52 dt 26.5.14 seri 09671868 fh 5 dt 26.5.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MOSKETIER MOKET TIRANA Tirane 420,000 2014-06-06 2014-06-06 30110040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS blerje grilash up 287 dt 14.5.14 ft.oferte 16.5.14 nj.fituesi 19.5.14 ft 20 dt 23.5.14 seri 08944772 fh 4 dt 23.5.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEAL DHE Y Tirane 456,000 2014-04-03 2014-04-04 9910040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS blerje perde up 78 dt 30.1.14 ftese oferte 31.1.14 nj.fituesi 31.1.14 kontr.sherbimi 812 dt 31.1.14 ft 103 dt 8.2.14 s 04409605 fh 3 dt 8.2.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave