Transaksion Thesari 2014- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 461 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 360,586,003.00 461 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-30 2014-12-31 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,575,350 2014-12-30 2014-12-31 536210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim nr.233 dat 23.11.2014 gjyk.apeli,Vendim nr.179 dat 7.5.2014 gjykat e lart, list pagese Enri Laku
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 617,523 2014-12-30 2014-12-31 537210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim nr.233 dat 23.11.2014 gjyk.apeli,Vendim nr.179 dat 7.5.2014 gjykat e lart, list pagese Enri Laku
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 683,620 2014-12-30 2014-12-31 54010030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim K.SH.C nr.22 dat 10.03.2010,shk nr.56/1 date 15.3.2010 list pagese leke Tushaj
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 419,769 2014-12-30 2014-12-31 539210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Urdh nr.193/shk.nr.9562,prot.,dat 1406.2010,list pages Petraq Shtrepi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,116,110 2014-12-30 2014-12-31 54310030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Vendim K.SH.C nr 22 dat 10.3.2010,list pagese Alfred Balla
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,049,162 2014-12-30 2014-12-31 538210030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Urdh nr.193/shk.nr.9562,prot.,dat 1406.2010,list pages Petraq Shtrepi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 414,185 2014-12-30 2014-12-31 54410030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM,Vendim K.SH.C nr 22 dat 10.3.2010,list pagese Alfred Balla
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 266,032 2014-12-30 2014-12-31 54110030012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KM Vendim K.Sh.c nr.22 date 10.3.2010 shk.nr.56.1.date 15.3.2010 ,list pagese Leke Tushaj
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,304 2014-12-26 2014-12-31 51110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel kodi 110018276,fat tetor ,nentor 2014 seri 012122953622,1212659518 seri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-23 2014-12-29 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 477,917 2014-12-23 2014-12-26 49010030012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KM,sig.mjeti Urdh. Prok nr.1 dat 21.5.2014,P_V fondi limit dat 19.5.2014,njoftim fituesi dat 21.5.2014,fat nr.446dat 26.5.2014,seri 09733098,fat nr.444dat 26.5.2014 seri 09733096
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-12-23 2014-12-26 48810030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.cel vila durres nentor 2014,fat nr.265,dat 18.12.2014 seri 05947857
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRIANA SHKURTAJ Tirane 96,060 2014-12-23 2014-12-26 50110030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi, Prog.nr.3474prot dat 12.9.2014 fat nr.3080 dat 17.9.20144 seri 7333387
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 220,000 2014-12-23 2014-12-26 50510030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc prog nr 3674 dat 30.9.2014,autorizim dat 30.9.2014,Urdh nr.70 dat 13.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 504,804 2014-12-23 2014-12-26 50010030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udh.me jasht prog.nr.4691 dat 11.12.2014, autorizim dat 11.12.2014 Urdh.Pag dat 15.12.2014,fat nr.1754 dat 18.12.2014 seri 18737702Urdh.Pag.dat
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 756,998 2014-12-23 2014-12-26 50210030012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KM mirmb.kondicionimi,kont.ne vazhdim siutacion prog fat nr 278 dat 4.12.2014 seri 13178318,Urdh.Prok nr.2933prot dat 23.7.2014,P-V dat 25.7.20144
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SINTEZA CO Tirane 2,394,152 2014-12-24 2014-12-26 50710030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KM bl kompjuterakontrat nr.3286/2 dat 1.9.2014,formular i njoftimit fituesit nr.2/7 dat 21.7.2014,autoriz.nr.2/13 dat 29.7.2014,fat nr.1652 dat 16.9.2014 seri 13681352 fh nr.36 dat 163.9.2014 P-V marrje ne dorzim dat 16.9.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,792 2014-12-22 2014-12-26 48610030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel E.Felaj shtator 2014 nr.regj.22156888218 seri 122553958
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 270,000 2014-12-23 2014-12-26 498110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje,pro dat nga 21.7 deri 29.11.2014,fat nr.nga 1 deri 8 dhe nga nr.91 deri 99 dhe nr.500. seri 8201deri 8208dhe nga 8491 deri 8500 dat 5.11.2014,kontr.ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C.C.S. Tirane 87,900 2014-12-24 2014-12-26 50810030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KM bl scaner, kontrat.nr.3313 dat 2.9.2014.autorizim nr.2/7,dat 29.7.2014,fat nr.321 dat 10.9.2014 seri 15683321,fh.nr.33 dat 10.9.2014,P-V marrje ne dorzim,dat 10.9.20142014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,129 2014-12-22 2014-12-26 48510030012014 Sherbime telefonike KM,.shpenz.cel Fat 012092311 kodo i ab.450000028754,nentor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-23 2014-12-26 493110030012014 Shpenzime per honorare KM,kom KKT bordero dhjetor 2014 VKM nr.877 dat 3.10.2014 shk.nr.1749/3,dat 17.12.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2014-12-23 2014-12-26 494110030012014 Udhetim i brendshem KM,bordero dhjetor 2014,Prog dat 7.11.20144 autorizim dat 7.11.2014shk.nr.459 prot dat 5.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHPETIM XIBRAKU Tirane 873,600 2014-12-23 2014-12-26 49110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM, pritje- percjellje, Prog dat 28.11.2014,fat nr.376 dat 14.12.2014 seri 12145959.urdh Pag dat 29.11.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 308,000 2014-12-23 2014-12-26 50410030012014 Te tjera transferta tek individet KM dieta Grupi Task-Forc prog nr 3674 dat 30.9.2014,autorizim dat 30.9.2014,Urdh nr.70 dat 13.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 2,925,000 2014-12-23 2014-12-26 496110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje,prog.dat nga 21.7 deri 29.11.2014 fat nr.nga 221 deri 238 dat 12.12.2014 seri nga 16540870 deri 16540887 dat 12.12.2014 kont. ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOTONI Tirane 75,742 2014-12-23 2014-12-26 499110030012014 Udhetim jashte shtetit KM pritje-percjellje prog.nr.4265 dat 12.11.2014 Urdh.pag.dat 12.11.2014 fat nr.341 seri 17260841 dat 23.11.2014,fat nr.342 seri 17260842 dat 23.11.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 768,000 2014-12-23 2014-12-26 497110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje prog.dat nga 21.7 deri 29.11.2014,fat nr.nga 723 deri 731 dat 12.12.2014,seri nga 17650171 deri 17650179 dat 12.12.2014,kont. ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 192,500 2014-12-23 2014-12-26 492110030012014 Shpenzime per honorare KM pritje-percjellje perkthime prog dat nga 21.7 deri 29.11.2014 kontrat ne vazhdim fat seri 7743657 dat 15.12.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 620,104 2014-12-23 2014-12-24 48910030012014 Elektricitet 1003001 KM,shpenz. energjie,Kont.1 B030110110037,fat seri 619120914,kont,1 B080034110039,F seri 619121121,Kont.1 B110111207590,Fat seri 619120780,kont 1B110111207591, F seri 619120779 nentor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,740 2014-12-22 2014-12-24 48410030012014 Uje KM,shpenz.uji shkurt 2014,fat.nr.1402-188777-1-1,dat,25.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 405,790 2014-12-15 2014-12-17 46810030012014 Sherbime telefonike KM shpenz. tel fix nentor 2014, nr.klientit 3100001719675, fat dat 30.11.2014,seri 71892277
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,759,844 2014-12-15 2014-12-17 46010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje, prog.dat.25.8.2014,fat.nr.166 seri 05946727,prog.dat.4.8.2014,fat.nr.167 seri 05946728 dat.11.9.2014,prog.dat 8.8.2014,fat.nr.168 saeri 05946729 dat 11.9.2014,prog.dart 23.7.2014,fat 169 seri 05946729 dat 11.9.2014,pro
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 92,400 2014-12-15 2014-12-17 47310030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.3988/2prot dat,12.11.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 276,076 2014-12-15 2014-12-17 47410030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.4599 prot dat,10.12.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014,autorizim nr.4599/1 dat 10.12.2014 fat nr.1713 dat 10.12.20414 seri 18737651 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-12-15 2014-12-17 46910030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.linja LD nentor 2014 fat nr.9034482,seri 110360144
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 133,000 2014-12-15 2014-12-17 47210030012014 Shpenzime per honorare KM, shpenz.perkthimi,fat nr. 46 dat 30.8.2014,prog. dat 7.5,20.5,21.5.22.5,30.5,3.6,4.6,17.6,28.6.,30.6.,8.7.,9.7.,14.7.,15.7.,16.7.,28.8.2014 kontrata ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 107,500 2014-12-15 2014-12-17 46510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 26.3.2014, fat nr.75 seri 059467713,prog dat.26.3.2014fat nr.81 dat 26.3.2014,seri 05946719.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 99,800 2014-12-15 2014-12-17 46710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 29.8.2014, fat nr.161 seri 05946721
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave