Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,996 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 9,657,637.00 66 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,727 2020-09-01 2020-09-02 30110160012020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001, listepagese paga muaji gusht 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 141
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,727 2020-07-01 2020-07-02 20610160012020 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga muaji qershor 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 145
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,727 2020-06-01 2020-06-03 14210160012020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001, listepagese paga muaji maj 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,727 2020-05-04 2020-05-07 11010160012020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji prill 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 143
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 165,526 2020-04-01 2020-04-06 9110160012020 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji mars 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 145
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 162,978 2020-03-02 2020-03-05 5410160012020 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga muaji shkurt 2020, nr punonjesve plan 164, fakt 149
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 158,880 2020-02-03 2020-02-05 2410160012020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji janar 2020, nr punonjesve plan 177, fakt 153
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 162,703 2020-01-08 2020-01-09 410160012020 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji dhjetor 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 155,058 2019-12-04 2019-12-06 52510160012019 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji nentor 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 163,340 2019-11-04 2019-11-06 44710160012019 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji tetor 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 113,397 2019-10-02 2019-10-07 43410160012019 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji shtator 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 153
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 110,570 2019-09-02 2019-09-06 38610160012019 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji gusht 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 592,824 2019-08-27 2019-08-30 38010160012019 Te tjera transferta tek individet 1016001, pagese trajtim financiar pas lirimit nga sherb civil shkrese nr 14027/1 dt 13.08.2019, Vendim nr 4834/11, dt 25.06.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 120,805 2019-08-01 2019-08-06 34910160012019 Paga baze 1016001, listepagese paga muaji korrik 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 169
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 201,902 2019-07-01 2019-07-02 29910160012019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji qershor 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 169
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 212,212 2019-06-03 2019-06-05 25010160012019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji maj 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 168
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2019-05-14 2019-05-17 20610160012019 Udhetim i brendshem 1016001,listepagese dieta dt 14.05.2019, plan kontrolli nr 1554 dt 02.04.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 181,818 2019-05-02 2019-05-03 19010160012019 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga muaji prill 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 168
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,200 2019-04-16 2019-04-19 16710160012019 Sherbime telefonike 1016001,rimbursim shpenzim telefoni, shkurt, mars 2019, shkrese 2728/3 dt 16.04.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 284,884 2019-04-01 2019-04-03 10810160012019 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001, listepagese paga muaji mars 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 168
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 278,887 2019-03-01 2019-03-05 6010160012019 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001, listepagese paga muaji shkurt 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2019-02-22 2019-02-28 5610160012019 Sherbime telefonike 1016001,rimbursim shpenzim telefoni, janar 2019, shkrese 1228/3 dt 20.02.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2019-01-29 2019-02-05 2210160012019 Sherbime telefonike 1016001,rimbursim shpenzim telefoni, dhjetor 2018, shkrese 597/3 dt 29.01.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2019-01-29 2019-02-05 2710160012019 Udhetim i brendshem 1016001,listepagese dieta, shkrese nr 5996 dt 19.12.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 275,548 2019-02-01 2019-02-05 3010160012019 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001, listepagese paga muaji janar 2019, nr punonjesve plan 177, fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 290,156 2019-01-07 2019-01-08 0310160012019 Shtese page per funksionin 1016001, listepagese paga muaji dhjetor 2018, nr punonjesve plan 177, fakt 156
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave