Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,996 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBTELEKOMSH.A. 701,874.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,271 2019-08-27 2019-08-30 37410160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/korrik 2019, klienti 310001692441, fat 727861462 dt 31.07.2019 shkrese 6799 dt 23.08.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,128 2019-07-26 2019-08-01 33610160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/qershor 2019, klienti 310001692441, fat 727675742 dt 30.06.2019 shkrese 5979 dt 15.07.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,419 2019-06-25 2019-07-01 29010160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/maj 2019, klienti 310001692441, fat 727586458 dt 31.05.2019 shkrese 5249 dt 18.06.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,387 2019-05-22 2019-05-24 22310160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/prill 2019, klienti 310001692441, fat 727422396 dt 30.04.2019 shkrese 4217 dt 16.05.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,326 2019-04-11 2019-04-16 14110160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/mars 2019, klienti 310001692441, fat 727268958 dt 31.03.2019 shkrese 2981 dt 09.04.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,307 2019-03-13 2019-03-20 7910160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/shkurt 2019, klienti 310001692441, fat 727093691 dt 28.02.2019 shkrese 2123 dt 12.03.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,881 2019-03-06 2019-03-18 7010160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/janar 2019, klienti 310001692441, fat 726944440 dt 31.01.2019 shkrese 1223 dt 13.02.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,191 2019-01-23 2019-01-28 1410160012019 Sherbime telefonike 1016001, shpenzim telefoni m/dhjetor 2018, klienti 310001692441, fat 726810834 dt 31.12.2018 shkrese 302 dt 11.01.2019
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave