Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,623,519.00 43 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELVIRA GOGA Tirane 201,600 2015-03-24 2015-03-25 13210140012015 Kancelari 1014001 Ministria e Drejtesise kancelari,up nr 709/2 dt 17.02.2015 fto dt 17.02.2015 njof fit 19.02.2015 fat nr 310,311 dt 23.02.2015 fh nr 1,5,5/1 dt 24.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELVIRA GOGA Tirane 140,400 2015-03-24 2015-03-25 13110140012015 Kancelari 1014001 Ministria e Drejtesise furnizim per pritje,uje,up nr 399/1 dt 17.02.2015 fto dt 17.02.2015 njof fit 19.02.2015 pv nr 02 dt 20.02.2015 fat nr 309 dt 23.02.2015 sr 19208861 fh nr 6 dt 24.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HENRIK LEZI Tirane 70,000 2014-12-31 2015-01-13 74510140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE kartolina urimi up 701/1 dt 22.12.14 ftese oferte 22.12.14 pv 30.12.14 fat 199 dt 30.12.14 sr 1105563 fh 58 dt 30.12.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave