Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 81,301,226.00 58 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 390,000 2016-08-02 2016-08-02 36010060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001- MTI lik vendim gjykate demshperblim Ermal Allkushi vend shk pare 2695 dt 27.05.2014 vend gj ap 1037 dt 06.05.2016 urdh min 3810 dt 28.07.2016 kerk permb 308 dt 08.06.2016 fat 51 dt 06.07.2016 sr 35060575
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 690,477 2016-07-13 2016-07-18 29210060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001- MTI vendim gjyqi Shaban Memia urdh 1734/3 dt 07.07.2016 kerk permbarimi nr 440 dt 09.03.2016 fat 14 dt 22.06.2016 sr 37341514 vend shk pare 1247 dt 27.03.2014 vend gj apeli 237 dt 11.02.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERMIR GODAJ Tirane 1,186,839 2016-06-10 2016-06-17 23510060012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 Min Transp dhe Infrastruktures lik vendim gjyqi per Eda Shuli urdh min 1596/3 dt 09.06.2016 kerk permbarimi nr 2369 dt 29.03.2016 fat 175 dt 01.04.2016 sr 33315607 (64639 tar permb) vendi shk pare nr 31025-00359-80-2016 vend gj apel
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 70,142 2015-11-04 2015-11-09 53210060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime tarife permbarimore per Malo Hizdri fat 1298 dt 20.08.2015 sr 23789616 vend nr 2229 dt 26.11.2010 urdh 107 dt 24.07.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 1,217,741 2015-08-18 2015-08-19 40510060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi M.Hizdri urdh min 107 dt 24.07.2015 vend gjykate tr 2229 dt 26.11.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 215,439 2015-08-18 2015-08-19 40610060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Sotiraq Gjata urdh min 107 dt 24.07.2015 Vend gjykate nr 6807 dt 30.11.2006
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 473,364 2015-08-18 2015-08-19 40710060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Nazmi Luku Urdh 107 dt 24.07.2015 vend gjykate nr 81 dt 18.06.2008
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULÇE Tirane 4,400,279 2015-08-18 2015-08-19 40310060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Andon Frrokaj Urdh min 107 dt 24.07.2015, vend gj apeli 3850 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 179,530 2015-05-11 2015-05-13 24910060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi det page per Sotiraq Gjata urdh 69 dt 7.05.2015 vend 6807 dt 30.11.2006
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 434,565 2015-05-11 2015-05-13 24710060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi det page Malo Hizdri urdh 69 dt 07.05.2015 vend 2229 dt 26.11.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 394,470 2015-05-11 2015-05-13 24810060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi det page per Nazmi Luku urdh 69 dt 07.05.2015 vend 117 dt 1.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 136,210 2014-12-31 2015-01-13 73410060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,N.Luku,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Tiranesnr117dt1.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 82,011 2014-12-31 2015-01-13 73110060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,S.Gjata,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr 6807dt.30.11.2006,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 143,190 2014-12-31 2015-01-13 73210060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,MHizdri,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr 2229dt.26.11.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALIMADHI Tirane 327,697 2014-12-31 2015-01-13 73310060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,L.Andoni,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr4797dt.11.12.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,507,534 2014-12-31 2015-01-13 73510060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .ShpenzTatim ne burim per det.page viti 2014 M.Hizdri ,S,Gjata ,L.andoni N.Luku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULÇE Tirane 764,235 2014-12-30 2015-01-06 71210060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,L.ManushiUrdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.391dt.15.02.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 77,968 2014-12-30 2015-01-06 72610060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Tatimne burim.vend.gjyq,L.ManushiUrdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.391dt.15.02.2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave