Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKACREDINS 17,392,278.00 57 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 477,522 2014-03-13 2014-03-17 8510780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 dieta j.vendi nga f.b.financimi urdher dt 22.1.14 kontrate2013/335-067 autorizim 13.3.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 220,943 2014-03-13 2014-03-17 8310780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.stefa dhe beluli urdher 28 dt 7.2.14 kontrata 2013/329-172 dt 22.10.13
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,807 2014-03-12 2014-03-13 80210780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page klodi , kejti urdher 30 dt 11.2.14 bordero janar 2014 kontrate 23.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,793 2014-03-12 2014-03-13 8210780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page klodi urdher 130 1.11.13 bordero 10.1.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,608 2014-03-12 2014-03-13 81210780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page klodi urdher 29 7.2.14 bordero 10.1.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,000 2014-03-11 2014-03-12 7610780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 PERFITIM FINANCIAR G. ELEZI, S.MICI, D.CEKANI SHKURT 2014, URDH 8 DT 29.01.2010, AUTORIZIM MUAJI SHKURT 2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 265,290 2014-03-11 2014-03-12 7110780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page klodi,kebi,keiti urdher 141 19.11.13 autorizim 6.3.14 kontrate 23.12.13 bordero e muajit dhjetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,140 2014-03-11 2014-03-12 6610780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.bela urdher 58 12.6.13 autorizim 6.3.14 kontrate 1.7.13 bordero e muajit dhjetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,099 2014-03-11 2014-03-11 6710780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page a.stefa urdher 58 12.6.13 autorizim 6.3.14 kontrate 26.12.13 bordero e muajit dhjetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 148,490 2014-03-11 2014-03-11 6810780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 231 page e.qaja urdher 58 12.6.13 autorizim 6.3.14 kontrate 10.6.13 bordero e muajit dhjetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 576,159 2014-03-04 2014-03-05 5610780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT shkurt 2014 nr punonj pl 90 f 7
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,000 2014-02-17 2014-02-18 3510780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 perf financiar shp transporti janar 2014 lista
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,000 2014-02-17 2014-02-18 3410780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 perf financiar shp transporti janar 2014 lista
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,489 2014-02-17 2014-02-18 3110780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon plus tetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 665,147 2014-02-03 2014-02-03 2010780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT janar 2014 nr punonj pl 90 f 8
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,000 2014-01-27 2014-01-28 1510780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 perfitim financiar dhjetor 2013(shp transpoti ) lista dhjetor 2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 615,488 2014-01-07 2014-01-07 210780012014 Unspecified MINISTRIA E INTEGRIMIT 600 PAGAT DHJETOR 2013 plan 75 fakt 74 lista dhjetor 2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave