Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,912,549.00 54 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-06-25 2014-07-15 28910060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-25 2014-07-15 29410060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,000 2014-06-25 2014-06-27 28810060012014 Shpenzime per honorare MTI, Tatim honorare, komisione KKDM&KTPD,lista bashkengjitur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 162,000 2014-06-25 2014-06-27 29010060012014 Shpenzime per honorare MTI, vkmnr.745,ndt.20.10.11,shkresanr,3106dt.10.06.14,KKPD&KTPD,lista bashkengjiturSHKRESANR.3106DT.10.06.14
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-06-06 2014-06-11 21710060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 162,000 2014-06-06 2014-06-11 21810060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,000 2014-06-06 2014-06-11 22810060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.HONORARE KKTshkr.529/4dt.15.05.14,shkr.780dt.30.05.14 lista bashkeklidhur
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2014-06-06 2014-06-11 21610060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare kom.Ad-hocvkm.231dt.11.05.2000shkr.1207/2dt.17.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-06-06 2014-06-11 21910060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2014-06-06 2014-06-11 21510060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare kom.Ad-hocvkm.231dt.11.05.2000shkr.1207/2dt.17.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,000 2014-06-06 2014-06-11 22110060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-06 2014-06-11 22210060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-06-06 2014-06-11 22010060012014 Shpenzime per honorare MTI,Shpenz.honorare KKDM&KTPD,Muaji Prill14, vkm 745, dt20.10.2011shkr.2232dt.23.04.14,liste pagesa bashkelidhurdt.04.06.2014
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 37,300 2014-06-06 2014-06-11 22710060012014 Shpenzime per honorare MTI,Pag.tatim per honorareKKDM, KTPD,KTPD,KKT dhe Kom.Ad-hoc, lista bashkengjitur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave