Transaksion Thesari 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 239
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komuna Balldren I Ri (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 723,000 2014-12-29 2014-12-31 19725740012014 Ndihme ekonomike KOM BALLDRE LIK SHPERB PER ND.EKONOM DHE PAAFTESIS SIPAS VKM 861 DT.17.12.2014
Zyra e Punes M Madhe (3323) BAJRAMAJ PETROL SHPK M.Madhe 24,000 2014-12-30 2014-12-31 18110250232014 Sherbim per ngrohje Zyra e Punes (bl.gaz)fature nr.84 dt.26.12.2014 seri 17561785
Komuna Aliko (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 16,336 2014-12-30 2014-12-31 21127370012014 Posta dhe sherbimi korrier lik nga kom aliko
Mini Bashkia 7 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,808 2014-12-30 2014-12-31 19521011442014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashk Nr 7 Lik posta fat 5278 dt 26.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERTUESI Tirane 305,152 2014-12-30 2014-12-31 610160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 241 dt 22.12.2014,seri 09186434,urdhe nr 9771/2 dt 29.12.2014,kontrate nr 9764/1 dt 12.12.2014
Komuna Zall Bastar (3535) RUPA Tirane 113,100 2014-12-30 2014-12-31 15027980012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Komuna Zall Bastar Mbikqyrje punime urdher kryetari per lik.29.12.2014 kont 10.05.2013 fat.45 dt.21.10.2013 seria 85849799
Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,928,963 2014-12-30 2014-12-31 17910150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER TRANSFERIMI DT. 29.12.2014 34640 EURO ME KURS 141.8 LEKE
Kuvendi Popullor (3535) AMADEUS GROUP Tirane 135,800 2014-12-30 2014-12-31 105710020012014 Udhetim jashte shtetit Kuvendi BILETA URDHER 185 DT 22.10.14 UP 199 DT 21.10.14 FAT 38 DT 27.10.14 SR 7485544
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 2,438,100 2014-12-29 2014-12-31 43310110382014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIM MESUESISH SHKOLLA "ALI DEMI" DAR 1011038
Komuna Luzni (0606) YLBER CANI Diber 179,880 2014-12-31 2014-12-31 16723580012014 Kancelari komuna luzni lik fat nr 130dt 15.12.14
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 23,441 2014-12-30 2014-12-31 171110940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Gusht 2009
Komuna Dropull I Siperm (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 15,000 2014-12-31 2014-12-31 262124530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2453001 KOMUNA VRISERA TATIM NE BURIM PER ILIA PAPAILIA
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 1,125,540 2014-12-30 2014-12-31 44910110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM INTERNETI LIK FAT NR.90354099 DT.18.12.2014
Komuna Kastrat (3323) DEDVUKAJ M.Madhe 115,200 2014-12-30 2014-12-31 26726270012014 Sherbim per ngrohje 2627001-Kom.Kastrat(likfat.nr474,dt.18.12.2014,ser.1866435-blerje gaz)
Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 25,280 2014-12-30 2014-12-31 64321380012014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA BASHKIA
Komuna Zall Bastar (3535) HAJREDIN MURGU Tirane 11,999 2014-12-30 2014-12-31 15327980012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Zall Bastar supervizim , urdher likuidimi 29.12.2014 kont.15.08.2013 fat.35 dt.18.10.2013 seria 04907835
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LEONARD ÇAÇALLI Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 68710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ELBA Tirane 698,771 2014-12-30 2014-12-31 165610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.8794/1 dt 23.12.14 Sit Nr. 1 Fat Nr. 48 dt 9.12.141 ser 87077717 Kontrata 1401/7 dt 12.08.13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 215,423 2014-12-30 2014-12-31 71010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 bordero
Presidenca (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,000 2014-12-31 2014-12-31 56710010012014 Sherbime telefonike Presidenca Shpenzime telefoni nentor 2014 klienti c1007429,11007674,11007734, 11007963
Dega e Thesarit Vlore (3737) INFOSOFT OFFICE SHA Vlore 142,800 2014-12-30 2014-12-31 16210100372014 Kancelari BLERJE KANCELARI DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.119808726 DT.22.12.2014
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 108,990 2014-12-30 2014-12-31 22310100462014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010046 Tatimet materiale pastrimi fat nr 84 date 18.12.14
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 29,601 2014-12-30 2014-12-31 178110940102014 Kontribute per sigurime shendetesore Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 7,200 2014-12-30 2014-12-31 575221150012014 Posta dhe sherbimi korrier
Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-12-30 2014-12-31 21510100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE QERA FAT 10 DATA 30.12.2014
Komuna Shengjin (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 1,161,200 2014-12-30 2014-12-31 21525720012014 Ndihme ekonomike KOM SHENGJIN PAG ND.EKON DHJETOR 2014,SI DHE SHPERBLIM ND EKON DHE PAAFTESI
Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 242,325 2014-12-29 2014-12-31 658221380012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia
Bashkia Tirana (3535) TOMORR SPAHIU Tirane 7,694 2014-12-30 2014-12-31 120321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA TIRANE KONT1589 DT 22.02.11 FAT 1222145 DT 23.12.11 SHKRESA 737/3 DT 23.05.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,414,368 2014-12-30 2014-12-31 7162010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 706 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALB-LEAA Tirane 444,000 2014-12-30 2014-12-31 71810060012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006001 MTI, .Shpenz.rip.rrjeti elektrik &hidraulikfat.46dt.26.12nr.S.16405146,U.6662dt.29.10,Preventovdt.05.11,U.Prok.nr.72dt.12.11,Ft.03.12,vler.perf.03.12.14Situacion,form.njoft.
Burgu 302 Tirane (3535) BOSFOR GROUP Tirane 8,160 2014-12-30 2014-12-31 13110140102014 Kancelari I.E.V.P.Paraburgim Mine Peza lik kartolina urimi up nr 29 dt 29.12.2014 pv dt 29.12.2014 fat nr 47 dt 29.12.2014 sr 18481799
Presidenca (3535) VASILIKA ÇITO Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 56110010012014 Kancelari Presidenca lik kancelari,VKM nr 358 dt 24.4.2013,urdh prok nr 110/1 dt 23.10.2014,proc verb nr 5 dt 27.10.2014,fat 58 dt 20.11.2014 seri 6493208,fl hyr nr 173 dt 20.11.2014
Bordi i Kullimit Vlore (3737) A.SH. ENGINEERING Vlore 220,800 2014-12-30 2014-12-31 22610050802014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MBIKQYRJE OBJEKTESH NE KULLIM,UJITJE DHE MBROJTJE FAT.NR.10 B.KULLIMIT 1005080
Komuna Luzni (0606) ZENULLA MEHMETI Diber 216,000 2014-12-31 2014-12-31 157 23580012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime komuna luzni lik fat nr 42dt3.12.14
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 28,910 2014-12-30 2014-12-31 17810940102014 Paga baze Aluizni Fier 1094010 te prapambetura sig Tetor 2009
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-12-30 2014-12-31 26310050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 726 DT 09.12.14 ROJE OBJEKTI
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) BIG LEO Lezhe 10,000 2014-12-30 2014-12-31 10610250562014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ZYRA RAJON E ND EKONOMIKE LIK FAT.866 DT.17.12.2014
Komuna Shale (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,244,000 2014-12-30 2014-12-31 12227580012014 Ndihme ekonomike KOMUNA SHALE SHKODER SHPERBLIME FUNDVITI 2014 PER NDIHME EKON. DHE PAAFTESI
Qendra Shtepia e Perbashket (3535) FRAN DEDNDREAJ Tirane 4,500 2014-12-30 2014-12-31 9321011622014 Kancelari Shtepia Perbashket lik blerje mat pv 4 dt 29.12.14 fat 21 dt 29.12.14 sr 5717099
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 101,680 2014-12-30 2014-12-31 71810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 fat 136 dt 12.11.14 sr 7170636,nr 138 dt 09.12.14 sr 7170638 nr 122 dt 03.09.2014 sr 7170622
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 424